2023-04-13

„48h. Zaginieni”: Stare sprawy z przeszłości zawsze wracają

0

Oglądaj odcinki 155, 156, 157, 158, 159 serialu od 17 do 21 kwietnia na antenie Nowa TV. W drugim sezonie produkcji kolejne zmagania policjantów z grupy do spraw zaginionych, którzy poświęcają się, aby dotrzeć jak najszybciej do poszukiwanych. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj 48h. Zaginieni online na polsatboxgo.pl.

„48h. Zaginieni” - odcinek 155: Jak łyse konie
Zniknęła Gabriela, utalentowana dżokejka i narzeczona Doriana, syna właścicieli stadniny koni. Od kilku dni nikt nie ma z nią kontaktu, ani nikt jej nie widział. Dziewczyna nie odbiera także telefonu, nie ma jej w mieszkaniu. Na początek detektywi przepytują Paulinę, młodszą siostrą Doriana i instruktorkę jazdy konnej. Gaba miała z nią przyjacielski kontakt. W trakcie rozmowy dziewczyna jest bardzo zdenerwowana i martwi się o koleżankę. Ma obawy, że młoda dżokejka postanowiła uciec i odciąć się od problemów. Podobno ostatnio skarżyła się, że brakuje jej wolności. Detektywi muszą ustalić, czy Gabriela uciekła przestraszona nową rolą, czy może do jej zniknięcia przyczyniła się zazdrosna konkurentka, która nie mogła się pogodzić z utratą pozycji i knuła za plecami rywalki.

„48h. Zaginieni” - odcinek 156: W matni
Zniknął 14-letni Franek, syn Stefana i Izabeli Szawarskich, właścicieli dużych zakładów mięsnych. Nastolatek zaginął podczas powrotu z korepetycji przez las. Izabela uważa, że jej syn mógł paść ofiarą pedofila. W okolicy mieszka jeden i właśnie niedawno wyszedł z więzienia. Natomiast Dagmara, opiekunka młodszego brata Franka, podejrzewa byłego kierownika zakładów mięsnych, Lucjana. Mężczyzna mógł uprowadzić chłopaka, ponieważ Stefan wyrzucił go z pracy. Miron i Łukasz biorą również pod uwagę porwanie nastolatka dla okupu.

„48h. Zaginieni” - odcinek 157: Na pięści
Zniknięcie 18-letniego Dawida zgłasza jego matka, Karolina. Nastolatek wyszedł na imprezę, z której planował wrócić o północy, jednak nie pojawił się w domu. Podczas rozmowy z Karoliną funkcjonariusze dostrzegają na jej ramieniu siniaki. Kobieta wyjaśnia, że się przewróciła, jednak detektywi przypuszczają, że może być ofiarą przemocy domowej. Te domysły potwierdza sąsiadka Karoliny, która nie raz słyszała odgłosy awantury dochodzące z jej domu. Niedawno widziała także, że Dawid miał podbite oko oraz rozbity nos. Policjanci zaczynają podejrzewać partnera matki zaginionego chłopaka, Maksa. Mężczyzna zupełnie nie przejął się zniknięciem nastolatka, a wręcz był zły na Karolinę, że zgłosiła sprawę. Możliwe, że znęca się nad rodziną, a Dawid uciekł właśnie z tego powodu.

„48h. Zaginieni” - odcinek 158: Pechowy romans
Zniknęła Julia. Jej zaginięcie zgłasza matka, Iwona. Kobiety dopiero od niedawna odnowiły relację. Nastąpiło to z inicjatywy Julii, która - gdy dowiedziała się, że jest w ciąży - zaczęła szukać wsparcia u rodzicielki. Policjanci szybko odkrywają, że zaginiona wykorzystywała swój stan i próbowała wmówić ojcostwo kilku mężczyznom. W tym swojemu szefowi, Przemkowi, z którym miała romans. Podczas przesłuchania mężczyzna twierdzi, że nie ma nic wspólnego ze zniknięciem byłej kochanki. To jednak naprowadza detektywów na ślad córki Przemka, Gabrysi. Dziewczyna groziła Julii, że ją zabije, jeżeli nie usunie ciąży. Wszystko z obawy, że będzie musiała podzielić się dziedziczonym po ojcu majątkiem z jego drugim dzieckiem. Policjanci błyskawicznie ustalają, że Gabrysia jest chora psychicznie i istnieje możliwość, że wcieliła w życie swoje groźby.

„48h. Zaginieni” - odcinek 159: Pakt
Policja prowadzi poszukiwania Piotra Banasia, samotnego i bezdzietnego biznesmena po rozwodzie. Mężczyzna udał się na 30-lecie zakończenia szkoły. Spędził noc w zajeździe pod Warszawą, a następnie zniknął. Wkrótce detektywi znajdują należącą do niego zakrwawioną kurtkę, która została porzucona w lesie niedaleko zajazdu. Podejrzenie pada na Kamila, kolegę z byłej klasy zaginionego, który mu groził. Wkrótce jednak policjanci zaczynają przypuszczać, że przyczyną zniknięcia mężczyzny jest tajemnicza sprawa z przeszłości, która miała miejsce jeszcze w czasach szkolnych. By odnaleźć Piotra, funkcjonariusze muszą rozwiązać zagadkę, która łączy ludzi, znających się ponad 30 lat.

48h. Zaginieni od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV