2023-03-24

„48h. Zaginieni”: Przepaść jak w Trójkącie Bermudzkim

0

Oglądaj odcinki 141, 142, 143, 144, 145 serialu od 27 do 31 marca na antenie Nowa TV. W drugim sezonie produkcji kolejne zmagania policjantów z grupy do spraw zaginionych, którzy poświęcają się, aby dotrzeć jak najszybciej do poszukiwanych. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj 48h. Zaginieni online na polsatboxgo.pl.

„48h. Zaginieni” - odcinek 141: Trójkąt Bermudzki
Milena zgłasza zaginięcie ojca, Andrzeja Kowala, dzielnicowego owianej złą sławą okolicy na warszawskiej Pradze. Policjant nie przyszedł na umówione z córką spotkanie i nie odbiera telefonu. Jadwiga Dyrda, partnerka Andrzeja, jest przekonana, że jego zniknięcie ma związek z groźbą, jaką dostał dzień wcześniej. Chodzi o sprawę braci Kos. To chłopcy, którzy trzy miesiące temu zniknęli bez śladu. Dzielnicowy był zaangażowany w tę sprawę i na własną rękę próbował dowiedzieć się, co się stało z nastolatkami.

„48h. Zaginieni” - odcinek 142: Kuracja życia
Zosia i Kamil zostają wezwani do luksusowego domu, w którym doszło do ataku. Uzbrojony napastnik w środku nocy uprowadził Bożydara, a jego partnerkę, Jagnę, zostawił związaną. Poszkodowana twierdzi, że chodzi o porwanie dla okupu. Jej ukochany jest znanym uzdrowicielem, który zbił majątek, oferując chorym leczenie naturalnymi słowiańskimi metodami. Pacjentów przyjmował w skromnej chacie, ale sam żył wystawnie. Podejrzenia Jagny potwierdzają się, gdy otrzymuje list z żądaniem zapłacenia 200 tysięcy złotych.

„48h. Zaginieni” - odcinek 143: Chlewnia
Katarzyna zgłasza zaginięcie męża, Sławomira, z którym mieszka w podwarszawskiej wsi. Mężczyzna stoi na czele ruchu obywatelskiego, który przeciwstawia się budowie ogromnej chlewni w ich miejscowości. Po ostatnim spotkaniu nie wrócił jednak do domu. Jagoda i Jurek spotykają się z najbardziej aktywnymi członkami organizacji: właścicielem pubu Arkiem i Lidią. Okazuje się, że kilka dni temu inwestor Jarosław Gruber nasłał na Sławomira swoich ludzi, którzy mieli go nakłonić na zakończenie protestu. Sławomir nie powiedział o incydencie żonie, która jest w ciąży, ponieważ nie chciał jej martwić.

„48h. Zaginieni” - odcinek 144: Stand-uperka
Krzysztof zgłasza zaginięcie narzeczonej Tamary. Podejrzewa, że mogli skrzywdzić ją złodzieje, którzy w nocy włamali się do ich domu. Z kolei jego matka, Jagoda, dzień wcześniej widziała podejrzanego mężczyznę, który szantażował jej przyszłą synową. Kolejny trop związany jest z pasją Tamary - stand-upem. Kobieta niegdyś odnosiła sukcesy na scenie. Po latach przerwy postanowiła powrócić do dawnego zajęcia. Policjanci ustalają, że podczas występu Tamary w klubie doszło do ostrej wymiany zdań między nią a agresywnymi kibicami.

„48h. Zaginieni” - odcinek 145: Ostatni sprawiedliwy
Barbara zgłasza zniknięcie swojego 28-letniego syna Leszka. Młody mężczyzna jest posterunkowym w niewielkiej miejscowości. Zdaniem kobiety lokalny komisariat policji nie przykłada się do poszukiwań, więc domaga się ona przekazania sprawy do Warszawy. Podczas śledztwa, które prowadzą Jurek i Jagoda, okazuje się, że zaginiony miał problemy w pracy. Choć przykładnie wykonywał swoje obowiązki, to czuł się niedoceniany przez zwierzchnika, komendanta lokalnej jednostki policji Marka Feligę. Dodatkowo Leszek był w przeszłości narzeczonym córki swojego przełożonego, Joanny. To on miesiąc przed planowanym ślubem zerwał zaręczyny, a następnie nawiązał romans z jedną z policjantek. Z czasem na komendzie narastało negatywne nastawienie do zaginionego, jednak mężczyzna upierał się, by nie zmieniać miejsca pracy. Ponadto podejrzewał swoich kolegów policjantów o nieprawidłowości podczas dochodzenia. Możliwe, że to właśnie dążenie do odkrycia prawdy, stało się przyczyną nieszczęścia.

48h. Zaginieni od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV