2023-03-31

„48h. Zaginieni”: Kto jest ofiarą, a kto sprawcą zniknięcia?

0

Oglądaj odcinki 146, 147, 148, 149, 150 serialu od 3 do 7 kwietnia na antenie Nowa TV. W drugim sezonie produkcji kolejne zmagania policjantów z grupy do spraw zaginionych, którzy poświęcają się, aby dotrzeć jak najszybciej do poszukiwanych. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj 48h. Zaginieni online na polsatboxgo.pl.

„48h. Zaginieni” - odcinek 146: Zaginięcie Zuzy
Niespodziewanie znika psycholożka Zuza Król. Kobieta od lat współpracuje z policją i prowadzi fundację, która zajmuje się poszukiwaniami osób zaginionych. Jej córka, 16-letnia Aneta, kieruje podejrzenia w stronę swojego byłego chłopaka 29-letniego Oskara. Mężczyzna groził im, a feralnej nocy był widziany, jak krążył pod domem Zuzy. Dochodzenie prowadzą Irka i Antek. Czynności śledcze prowadzą ich do podwarszawskiej wioski. Psycholożka pojechała tam w sprawie tajemniczego zaginięcia młodej dziewczyny, do którego doszło przed laty. Na miejscu policjanci znajdują samochód kobiety. Niestety nadal nie wiadomo, czy właścicielka jest cała i zdrowa, ani kto odpowiada za jej zniknięcie: ludzie ze wsi czy były chłopak jej córki.

„48h. Zaginieni” - odcinek 147: Obsesja
Zaginięcie Damiana zgłasza jego kuzyn Olek. Z młodym mężczyzną nie ma kontaktu już od tygodnia. Na prośbę jego matki, która mieszka w Suwałkach, Olek udał się do jego mieszkania, by zobaczyć, co się stało. Tam przez okno dostrzega leżącą nieruchomo kobietę i uznaje, że jest ona martwa. Po przyjeździe policji okazuje się, że to lalka. Oprócz niej w mieszkaniu znaleziono także ślady walki oraz zdjęcie poszukiwanego z tajemniczą młodą kobietą. Miły rozpoznaje w niej zaginioną dwa miesiące wcześniej Hannę. Podczas dochodzenia sprawdzany jest komputer Damiana. Detektywi znajdują w nim dowody na to, że był on bardzo zainteresowany sprawą dziewczyny. Olek zdradza policjantom, że niedawno widział kuzyna z prostytutką, która była bardzo podobna zarówno do kobiety ze zdjęcia, jak i do znalezionej lalki. Okazuje się, że ona również zaginęła. Policja musi ustalić co łączy te sprawy i czy Damian sam jest ofiarą, czy sprawcą zniknięć młodych kobiet.

„48h. Zaginieni” - odcinek 148: Klaun
Zdruzgotani rodzice informują policję o zaginięciu swojego 6-letniego synka, Rysia. Wygląda na to, że ktoś porwał go z podwórka podczas zabawy. Pierwsze podejrzenia padają na chorego na schizofrenię Jarosława, który niedawno opuścił szpital. Detektywi ustalają, że mężczyzna od jakiegoś czasu nie zażywa leków i jego choroba się nasiliła. Uwagę Irka i Antka zwraca również zachowanie ojca chłopca, Błażeja, który sprawia wrażenie niezainteresowanego poszukiwaniami. Kolejny trop prowadzi policjantów do młodej dziewczyny. Pojawiła się ona wraz z tajemniczym mężczyzną pod domem Rysia. Funkcjonariusze muszą jak najszybciej rozwiązać zagadkę, kto i dlaczego porwał dziecko, gdyż jego życie i zdrowie mogą być poważnie zagrożone.

„48h. Zaginieni” - odcinek 149: Tajemnica nastolatki
Zniknięcie 16-letniej Gabrysi zgłasza jej ojciec, Janusz Niemirski, organista i dyrygent chóru działającego przy kościele. Podczas dochodzenia funkcjonariusze dowiadują się, że kilka dni wcześniej dziewczynę ktoś napadł w drodze powrotnej ze szkoły muzycznej. Dwóch zamaskowanych mężczyzn ukradło jej warte ponad 20 tysięcy skrzypce i uciekło. W dalszym toku śledztwa okazuje się, że nastolatka okłamała ojca i nie pojechała na wycieczkę szkolną, za którą zapłacił. Detektywi podejrzewają, że mogła zrobić sobie zabieg upiększający, po którym pojawiły się komplikacje. Miron i Łukasz ustalają, do którego salonu udała się Gabrysia. Właścicielka informuje policjantów, że nie wykonała u zbyt młodej dziewczyny żadnego zabiegu i kazała jej wrócić do domu. W tym samym czasie na komendzie zjawia się nauczycielka Gabrysi z jej koleżanką. Dzięki nim wychodzi na jaw drugie życie nastolatki, o którym jej ojciec nie miał pojęcia.

„48h. Zaginieni” - odcinek 150: Cukierek albo psikus
Nocą w Halloween do funkcjonariuszy wpływa zgłoszenie o zniknięciu 10-letniego Adasia. Chłopiec wraz z kolegami poszedł zbierać cukierki na osiedlu. Niestety jako jedyny z grupy nie wrócił po zabawie do domu. W tym czasie nad dziećmi opiekę miał sprawować 18-letni syn sąsiadów, Krystian. Młody mężczyzna zostawił je jednak same i poszedł na randkę z dziewczyną. Ponieważ na osiedlu znajduje się opustoszały dom, który podobno jest nawiedzony, koledzy Adasia twierdzą, że mógł go dopaść Ponury Wisielec. Dzieci przyznają, że kilka godzin wcześniej weszli do środka i naprawdę usłyszeli ducha. Detektywi w trakcie czynności śledczych ustalają, że Adaś od pewnego czasu korespondował ze swoim biologicznym ojcem, Danielem, chociaż matka chłopca zapewniała, że mężczyzna od dwóch lat przebywa za granicą. Policjanci muszą ustalić, czy miało miejsce porwanie rodzicielskie, czy dziesięciolatka rzeczywiście dopadł upiór.

48h. Zaginieni od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV