2023-11-03

„48h. Zaginieni”: Kryminalne zagadki pod presją czasu

0

Oglądaj odcinki 161, 162, 163, 164, 165 serialu od 6 do 10 listopada o godz. 20:00 na antenie Nowa TV. Trzeci sezon poszukiwań, zagadkowych zniknięć, mrocznych dramatów i prywatnych perypetii funkcjonariuszy z Policyjnego Centrum Poszukiwania Zaginionych. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„48h. Zaginieni” - odcinek 161: Duchy przeszłości
Przerażona Daria zgłasza zaginięcie 9-letniego syna Kacpra. Chłopiec kilka miesięcy wcześniej był świadkiem morderstwa. Sprawcy nie złapano i Daria boi się, że wrócił po jedynego naocznego świadka zdarzenia. Zrozpaczona matka opowiada policji, że ze strachu przed mordercą przeprowadziła się z synem i mężem na drugi koniec Warszawy. Policjanci odwiedzają nową szkołę Kacpra i szybko ustalają, że chłopiec nie potrafił się w niej odnaleźć, a rówieśnicy mu dokuczali. To dlatego uciekł z lekcji w dniu zaginięcia. Dokąd pobiegł? Czy grozi mu niebezpieczeństwo ze strony bezwzględnego mordercy?

„48h. Zaginieni” - odcinek 162: Gotowi na wszystko
Policjanci dostają zgłoszenie o zaginięciu mieszkającej na wsi pięcioosobowej rodziny Bartnickich. Ich dom wygląda, jakby opuścili go w pośpiechu. Sąsiedzi twierdzą, że to nic dziwnego, bo Artur był prepersem i co jakiś czas zmuszał rodzinę do ćwiczeń na wypadek, gdyby musieliby nagle opuścić dom. Wkrótce wychodzi na jaw, że Artur był bardzo apodyktyczny dla swoich bliskich, w dodatku miał problemy finansowe oraz kochankę. Policjanci zaczynają podejrzewać, że zamordował swoją rodzinę. Niedługo później znajdują go w lesie ciężko rannego i nieprzytomnego… Co stało się zatem z jego bliskimi?

„48h. Zaginieni” - odcinek 163: Larp
W lesie pod Warszawą odbywa się LARP, improwizowana gra fabularna w konwencji fantasy. W czasie jej trwania zaginęła w lesie Agnieszka. Reguły gry nie pozwalają mieć ze sobą telefonu, więc z dziewczyną nie ma kontaktu. Policjanci Jagoda i Jurek przesłuchują uczestników imprezy przebranych za elfy, łotrzyków i paladynów. Szybko odkrywają, że o wdzięki Agnieszki walczyło dwóch uczestników imprezy - paladyn Marek i czarodziej Sylwester. Czy rywalizujący mężczyźni mają coś wspólnego z jej zaginięciem?

„48h. Zaginieni” - odcinek 164: Amnezja
Na komendę policji zostaje przywieziona kobieta, która nie pamięta niczego poza krzykiem porwanej nastoletniej dziewczynki. Kierowca, który ją przywiózł, wskazuje miejsce, gdzie znalazł poszkodowaną. Policji udaje się namierzyć jej samochód i ustalić tożsamość kobiety - to Violetta Konior, szkolna pedagog. Dziewczynka, której krzyk pamięta kobieta, to 12-letnia uczennica Julka. Policjanci rozmawiają z mamą zaginionej. Wiktoria jest bardzo schorowaną kobietą, po operacji porusza się na wózku inwalidzkim. Matka potwierdza, że dziewczynka rzeczywiście nie wróciła ze szkoły, a jej telefon jest wyłączony. Dlaczego Julka jechała z nauczycielką autem? Gdzie kobieta miała zabrać dziecko? Czy policjantom uda się ustalić, kto stoi za porwaniem dziewczynki?

„48h. Zaginieni” - odcinek 165: Niewdzięcznik
Dominika zgłasza zaginięcie swojego chłopaka Natana, z którym od dwóch dni nie ma kontaktu. W rzeczach zaginionego policja znajduje stary pamiętnik jego matki Ilony. Kobieta zeznaje, że Natan szukał swojego ojca i pewnie dlatego czytał jej pamiętnik. Telefon Natana zostaje namierzony w lesie, a w pobliskim jeziorze ekipa nurków znajduje ciało młodego mężczyzny. Czy to zaginiony chłopak odnalazł się na dnie jeziora?

48h. Zaginieni od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV