2023-01-13

„48h. Zaginieni”: Dzieci także wpadają w ogromne tarapaty

0

Oglądaj odcinki 91, 92, 93, 94, 95 od 16 do 20 stycznia na antenie Nowa TV. W drugim sezonie produkcji kolejne zmagania policjantów z grupy do spraw zaginionych, którzy poświęcają się, aby dotrzeć jak najszybciej do poszukiwanych. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj 48h. Zaginieni online na polsatgo.pl.

„48h. Zaginieni” - odcinek 91: Książe
Na policję zgłasza się Magda (35 lat), atrakcyjna kierowniczka w agencji reklamowej. Jest zaniepokojona zniknięciem swojego chłopaka, Dawida (33 lata) - syna znanego potentata z branży budowlanej. Kobieta od razu ujawnia, że chłopak ma wrogów, którzy grozili mu śmiercią. Chodzi o przestępców, którzy próbowali zmusić Dawida i jego ojca do sprzedania rodzinnej firmy za bezcen. Magda przyznaje, że przed zaginięciem wzięła w banku kilka pożyczek, by pomóc ukochanemu. Łącznie 90 tysięcy złotych. Komisarze Jagoda i Jurek mają swoją teorią dotyczącą zaginięcia mężczyzny. Czy ich intuicja znajdzie potwierdzenie w faktach?

„48h. Zaginieni” - odcinek 92: Tajemnica Daniela
Znany psycholog i ekspert telewizyjny - Emil Wojtczuk (41 lat) wraz z żoną Jadwigą (41 lat) zgłaszają zaginięcie 15-letniego syna Daniela. Twierdzą, że nie mieli z chłopcem żadnych kłopotów, jest cudownym, bezproblemowym dzieckiem, nigdy nie uciekał z domu. Podejrzanym staje się pacjent Wojtczuka, który ma poważny problem alkoholowy. Janusz (45 lat) dostał obsesji na punkcie Daniela, który przypomina mu jego tragicznie zmarłego syna. W trakcie śledztwa okazuje się, że Daniel okłamywał rodziców. Mówił, iż chodzi do swojej koleżanki z klasy, Dagmary (15 lat), a tak naprawdę spotykał się z podejrzanymi chłopakami. Czy policjantom uda się odkryć, jaką tajemnicę skrywa Daniel?

„48h. Zaginieni” - odcinek 93: Taka piękna dziewczyna
Do policjantów zgłasza się Alina (48 lat), matka Instagramerki Leny (24 lata). Dwa dni wcześniej dziewczyna dzwoniła do rodziców, ale nagle przerwała rozmowę. W tle słychać było głos nieznajomego mężczyzny. Potem Lena już się nie odzywała. Przestała też wrzucać posty na swój profil, a do tej pory była bardzo aktywna, bo Internet to jej pasja i praca jednocześnie. Rodzice Leny próbowali się z nią skontaktować, ale bez skutku. W końcu przejęta zniknięciem córki, Alina przyjechała ze swojej wsi, żeby sprawdzić, co się stało. Niestety, Leny nie ma w jej mieszkaniu. Alina rzuca podejrzenie na chłopaka córki - Miłosza (26 lat). Lena i Miłosz tworzą na potrzeby Internetu „power couple”, jednak rzeczywistość często jest inna od instagramowego ideału. Miłosz jest zaskoczony zaginięciem Leny, ale próbuje przekonać policjantów, że jego dziewczyna wyjechała na tydzień w Bieszczady. Czy Lena rzeczywiście postanowiła odpocząć? A może grozi jej prawdziwe niebezpieczeństwo?

„48h. Zaginieni” - odcinek 94: Wychowawca z domu dziecka
Jagoda i Jurek podejmują sprawę zaginięcia wychowawcy w domu dziecka - Krzysztofa (40 lat). Wizyta w ośrodku pozwala policjantom ustalić, że Krzysztof bardzo ostro traktował swoich podopiecznych. Jego szykany wobec ciężarnej nastolatki z ośrodka doprowadziły nawet do tego, że dziewczyna i jej chłopak tego dnia rano uciekli z domu dziecka. Czy ma to jakikolwiek związek ze zniknięciem wychowawcy? Policjanci przeszukują mieszkanie Krzysztofa i znajdują wyraźne ślady walki i szamotaniny. Po przeprowadzeniu badań okazuje się, że ślady w pokoju zaginionego należą do byłego wychowanka domu dziecka - Pawła Drożdża (22 lata). Policjantów zaskakuje jednak wiadomość, że mężczyzna od trzech miesięcy siedzi w więzieniu skazany za gwałt. Policjanci ustalają, że nie miał możliwości nawet na moment wyrwać się zza krat - funkcjonariusze stają przed trudną do rozwikłania zagadką.

„48h. Zaginieni” - odcinek 95: Matka i córka
Roztrzęsiona i załamana Bożena (64 lata) zgłasza zaginięcie swojej córki, Iwony (44 lata) i wnuczki Sary (17 lat). Policjanci w domu zaginionych kobiet znajdują liczne ślady krwi oraz zakrwawiony nóż – pojawia się podejrzenie, że obie mogły zostać zamordowane. Bożena rzuca podejrzenie na Andrzeja (46 lat), byłego męża Iwony, który niedawno wyszedł z więzienia i jej groził. Trop prowadzi też do niepełnosprawnego intelektualnie Krzysztofa (37 lat) - sąsiada zaginionych. Tymczasem policjanci sprawdzają bar, w którym w tajemnicy przed matką i babcią bywała Sara. Czyżby ktoś stamtąd zrobił coś złego matce i córce?

48h. Zaginieni” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV