2022-12-30

„48h. Zaginieni”: Niebezpieczne środowiska zawodowe

0

Oglądaj odcinki 81, 82, 83, 84, 85 od 2 do 6 stycznia w Nowa TV. W drugim sezonie produkcji kolejne zmagania policjantów z grupy do spraw zaginionych, którzy poświęcają się, aby dotrzeć jak najszybciej do poszukiwanych. Trop często prowadzi do ich miejsc pracy, które okazują się toksyczne i kryją mnóstwo tajemnic. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj 48h. Zaginieni online na polsatboxgo.pl.

„48h. Zaginieni” - odcinek 81: Niewolnica
Z przystanku autobusowego zostaje porwana siedemnastoletnia Nadia. Podejrzanym jest jej były chłopak, rok starszy Maks, który ma problemy z narkotykami. Tymczasem na komendzie pojawia się świadek. Widział na przystanku dwóch mężczyzn, którzy próbowali wciągnąć dziewczynę do auta. Sprawa niebezpiecznie krzyżuje się z poszukiwaniami Mołdawianki, która uciekła z rąk gangu pseudokibiców, zajmującego się handlem kobietami. Być może zaginiona Nadia trafiła w ich ręce.

„48h. Zaginieni” - odcinek 82: Teatr uczuć
Zaginął znany reżyser teatralny i dyrektor jednego z teatrów - czterdziestodwuletni Jarosław. Mężczyzna przygotowywał na przyszły miesiąc najważniejszą premierę sezonu, której zapowiedzi już zdążyły zmobilizować prawicową stronę opinii publicznej do protestów. Poprzedniego dnia reżyser wyszedł z teatru po próbie i zniknął. Podczas wstępnych rozpytań ekipy teatralnej wychodzi na jaw, że o główną rolę walczyły ze sobą do końca dwie trzydziestokilkuletnie aktorki – Amelia i Wiktoria.  Kobiety nie przepadają za sobą, Amelia zarzuca Wiktorii, że dostała rolę przez łóżko. Z kolei Wiktoria twierdzi, że Amelia mogła chcieć zemścić się na reżyserze za odebranie jej roli. Poszukiwania prowadzone przez Jagodę i Jurka obnażają patologie panujące w teatrze. Lista osób, którym zaszedł za skórę Jarosław, wydłuża się.

„48h. Zaginieni” - odcinek 83: Na pełnej adrenalinie
Policjanci otrzymują zgłoszenie o zaginięciu instruktora wspinaczki trzydziestodziewięcioletniego Konrada. Jego żona, dwa lata młodsza Marta twierdzi, że Konrad pojechał na wieczorny trening pływacki na jeziorze. Nie lubiła, gdy pływał po ciemku, bała się o niego i zrobiła mu awanturę przed wyjściem. Obawia się, że jej mąż mógł utonąć. Poszukiwania nad jeziorem nie przynoszą jednak rezultatu, nurkowie nie znajdują ciała. W klubie wspinaczkowym, w którym Konrad pracował jako instruktor, policjanci rozmawiają z jego współpracownicą, Justyną. Kobieta twierdzi, że Konrad męczy się w małżeństwie, żyje sportem, nie pasuje do Marty i być może zrobił sobie jakiś wypad rowerowy, żeby odpocząć - zdarzało mu się to w przeszłości. Wkrótce policjanci odkrywają, że Konrad i Damian organizowali nielegalne rozrywki dla klientów żądnych adrenaliny. Zosia i Kamil dowiadują się również, że Konrad miał romans z Justyną, dla której miał zamiar porzucić rodzinę. Czy Konrad schował się przed światem, żeby przemyśleć swoją życiową sytuację? A może troskliwa żona ma rację i stało mu się coś złego?

„48h. Zaginieni” - odcinek 84: Pani Krysia
Na policję zgłasza się Irena, która niepokoi się zniknięciem pani siedemdziesięciodwuletniej Krysi, starszej sąsiadki ze swojej kamienicy. Z panią Krysią nie ma kontaktu od kilku dni, a jej syn, Artur, który z nią mieszka, twierdzi, że wyjechała do sanatorium, co zdaniem Ireny jest bzdurą. Artur przyciśnięty przez policjantów przyznaje, że nie wie, co się stało z jego matką. Nie przejmuje się jej zniknięciem, bo jej nie znosi, za to potrzebuje pieniędzy, dlatego postanowił nikomu o tym nie mówić i pobierać jej emeryturę. Policjanci podejrzewają, że Artur mógł zabić matkę, tym bardziej że w domu zaginionej zostają znalezione ślady krwi. Irena bardzo przeżywa zaginięcie sąsiadki, opowiada Łukaszowi i Mironowi, że Pani Krysia ostatnio była zakochana, zaczęła spotykać się z Waldemarem. Policjanci jadą do mężczyzny i odkrywają tajemnice z przeszłości.

„48h. Zaginieni” - odcinek 85: Kucharz
Gośka zgłasza zaginięcie swojego męża, trzydziestopięcioletniego Filipa, który jest kucharzem. Razem prowadzą dobrze prosperującą restaurację w małym miasteczku pod Warszawą. Trop prowadzi do właściciela konkurencyjnej restauracji – Waldemara Zawiślaka, z którym Filip był w konflikcie. Podejrzany jest też miejscowy recydywista, którego zaginiony wyrzucił z pracy, a także kelnerzy z restauracji. Kiedy komisarze podjeżdżają pod konkurencyjną restaurację, ich uwagę zwraca dostawczak, którego bagażnik jest cały we krwi. Czyżby to Zawiślak zamordował Filipa z zazdrości, że mu się lepiej powodzi? A może miasteczko skrywa całkiem inną, mroczną tajemnicę?

48h. Zaginieni od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV