2022-12-30

Poznaj sylwetki bohaterów serialu „48h. Zaginieni”

0

Każdy policjant z grupy ma inną historię i wartości, jakimi się kieruje w pracy. Poznaj charakterystykę i biografię bohaterów, aby lepiej zrozumieć motywacje ich zawodowych działań. Poza pracą w życiu każdego z nich nierzadko toczą się osobiste dramaty, które bywają równie wymagające, co same poszukiwania zaginionych. Oglądaj „48h. Zaginieni” od 2 stycznia od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Nowa TV.

Jagoda Strzelecka (Joanna Kupińska)
34-letnia komisarz. Podkochuje się w swoim policyjnym partnerze, Jurku. Jagoda złożyła pozew o rozwód z Wiktorem, który był damskim bokserem. Policjantka mieszka chwilowo u matki, 70-letniej hipiski, której infantylność i fantazja raz po raz doprowadzają ją do szewskiej pasji. Mąż Jagody podejmuje próbę powstrzymania rozwodu i przekonuje ją, że przeszedł całkowitą metamorfozę. Jagoda nie ufa mu, ale upór Wiktora robi na niej wrażenie, w końcu mu ulega, co doprowadza do tragedii.

Jerzy Bąkowski (Andrzej Hausner)
37-letni komisarz. Żona Jurka po kolejnej wpadce hazardowej przebywa na odwyku, a ich małżeństwo wydaje się nie do uratowania. Mężczyzna ma na głowie opiekę nad dziećmi, co z trudem łączy z obowiązkami zawodowymi. Jurek jest zakochany w Jagodzie i ze złamanym sercem śledzi, jak policjantka daje kolejną szansę swojemu przemocowemu mężowi. Do tego zaskakuje go wyjście z więzienia jego młodszego brata, Daniela, który wprowadza się do Jurka, żeby stanąć na nogi. Sytuacja między braćmi jest napięta, Daniel zna tajemnicę z przeszłości Jurka, która może zaważyć na jego karierze i jego życiu...

Zosia Aminu (Izabela Perez)
28-letnia podkomisarz. Urodzona w Nigerii mieszka w Polsce od dziesiątego roku życia. Wychowywali ją dziadkowie. Po śmierci ojca jej mama i brat przenoszą się z Nigerii do Polski, zamieszkują razem z nią, co wywołuje rewolucję w życiu Zosi. Bardzo ambitna, młoda policjantka, która nie boi się stosować niestandardowych procedur w czasie poszukiwań. Nie ma chłopaka, ale życie szykuje dla niej niespodziankę – miłość jest bardzo blisko...

Kamil Janicki (Bartosz Waga)
31-letni komisarz. Przystojny i charyzmatyczny policjant z dnia na dzień zostaje samotnym ojcem rocznej dziewczynki. Zosia pomaga mu łączyć rolę policjanta i ojca, choć nie jest to łatwe zadanie. Kiedy udaje mu się oswoić z nową sytuacją rodzinną, jego świat znowu staje na głowie. Dziadkowie Paulinki chcą odzyskać prawo do opieki nad dziewczynką. Jakie decyzje podejmie Kamil? Czy rola samotnego ojca jest dla niego do udźwignięcia?

Irek Zalewski (Paweł Iwanicki)
49-letni komisarz. Wspólnie ze znacznie młodszym Antkiem tworzą bardzo zgrany policyjny duet. Irek towarzyszy swojej odnalezionej miłości, Anastazji w powrocie do zdrowia. Powoli małymi krokami pomaga jej odzyskać wspomnienia. Anastazja bardzo broni się przed tym, przychodzi jednak moment, kiedy otwiera się w pełni przed Jurkiem i zdradza mu tajemnicę sprzed lat, która zmieni całe ich życie.

Antek Godula (Tomasz Okarmus)
28-letni sierżant sztabowy. Młody i ambitny policjant. Szuka w życiu miłości, ale wydaje się, że patrzy tylko oczami, a nie sercem. Zakochuje się w Oliwii, która wykorzystuje go, żeby zrobić karierę piosenkarki. Ale dziewczyna nie ma talentu. Czy związek tych dwojga ma szansę? Miłość jest na wyciągnięcie ręki, jednak Antek zdaje się tego nie zauważać...

Miron Leśniak (Arkadiusz Detmer)
48-letni komisarz. Policjant, który zna gangsterskie lata 90. Nie wierzy w sprawiedliwość, dla niego to pojęcie względne. Miron ma kontakty z półświatkiem. Cały czas trzyma formę, jest bardzo wysportowany. Chce pomścić syna, który kilka lat wcześniej został porwany i zmarł w wyniku obrażeń. Po tragicznej śmierci dziecka rozpadło się jego małżeństwo. Wytyka swojemu młodszemu koledze, Łukaszowi błędy, ale bardzo go ceni jako policjanta.

Łukasz Mierzejewski (Marcin Urbanke)
27-letni starszy aspirant. Minimalista, idealista - wierzy w sprawiedliwość. Wartości materialne się dla niego nie liczą, choć pochodzi z bardzo zamożnej rodziny. Jest wykształcony, elokwentny, ma bardzo wysokie IQ. Jego rodzice przeciwni są jego zawodowym wyborom, liczyli, że przejmie rodzinny interes - fabrykę słodyczy. Jego zawodowy wybór traktują jako chłopięcą fanaberię. Łukasz jednak uwielbia swoją pracę i tworzy z Mironem kipiący testosteronem zespół, gotowy rozwiązać najtrudniejsze zagadki kryminalne.

Roman Kulicki (Tadeusz Chudecki)
57-letni młodszy inspektor, szef wydziału kryminalnego sekcji ds. poszukiwań. Jego żona, Mirosława (Dorota Piasecka) regularnie bywa na komendzie i podważa jego autorytet. Powoduje to między nimi napięcia i konflikty. Jednak kiedy Roman widzi jak Mirosława flirtuje z klientami w swojej restauracji, napięcie między parą sięga zenitu. Czy uda im się ułożyć relacje na nowo?

Zygmunt (Piotr Pręgowski)
kuzyn Romana. Ma naturę nomada, przez lata jeździł po świecie. Mieszkał na wszystkich kontynentach, oprócz Antarktydy. Zygmunt imał się przeróżnych prac. Był murarzem, mechanikiem, elektrykiem, kucharzem, ochroniarzem, hodowcą kóz. A w jednym z krajów afrykańskich dostrzeżono nawet u niego talent szamański! Barwny człowiek, który zna się na wszystkim poza polityką. Przyjeżdża do Warszawy, bo karty tarota powiedziały mu, że to jego czas, aby osiąść w kraju i ustatkować się. Na komendzie bywa z wizytami u Romana - swojego brata ciotecznego. Stopniowo staje się dla policjantów „złotą rączką” - potrafi naprawić i spłuczkę i radiowóz, a z drugiej strony jest skarbnicą wiedzy o świecie, która przydaje się w śledztwie.

Zuza Król (Karina Seweryn)
40-letnia psycholożka. Kobieta bardzo sprawna i miła. Jej cechą charakterystyczną są rude włosy. Świeżo po rozwodzie, samotnie wychowuje nastoletnią córkę Anetę. Zuza zajęła się szukaniem osób zaginionych i pomocą rodzinom po traumatycznej sytuacji z własnego doświadczenia - w liceum, gdy jej najbliższy przyjaciel popełnił samobójstwo, a wcześniej zaginął. Zuza czuje podświadomą winę. Fundacja to praca jej marzeń, jednocześnie też największe obciążenie. Kobieta ma poczucie humoru i umie zażegnywać konflikty. Jest empatyczna, ale i asertywna, bardzo pracowita. Współpracuje z policją na przykład podczas przesłuchań, bo jest specjalistką ds. mikroekspresji i wykrywania kłamstwa na podstawie analizy mowy ciała.

  

 

48h. Zaginieni” od 2 stycznia od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV.

Komentarze