2023-01-07

„48h. Zaginieni”: Gdy straszne tajemnice wychodzą na jaw

0

Oglądaj odcinki 86, 87, 88, 89, 90 od 9 do 13 stycznia w Nowa TV. W drugim sezonie produkcji kolejne zmagania policjantów z grupy do spraw zaginionych, którzy poświęcają się, aby dotrzeć jak najszybciej do poszukiwanych. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj 48h. Zaginieni online na polsatboxgo.pl.

„48h. Zaginieni” - odcinek 86: Największa tajemnica
Lidka zgłasza zaginięcie swojej koleżanki, Weroniki. Dziewczyny znają się jeszcze z liceum. Po maturze Lidka poszła na studia, a Weronika, mimo że była wzorową uczennicą, zaczęła imprezować, stoczyła się i skończyła jako prostytutka w nocnym klubie. Wszyscy znajomi odwrócili się od niej i zerwali z nią kontakt, z wyjątkiem Lidki, która próbowała pomóc koleżance wyjść na prostą. Policjanci sprawdzają nocny klub, w którym pracowała Weronika. Jego właścicielem jest niejaki Buła, groźny gangster. Zosia, prowadząc sprawę, dowiaduje się od informatorki, że Buła jest dumny, bo w jego klubie pracują egzotyczne kobiety ze wszystkich stron świata. Właśnie szuka nowej kelnerki. Zosia postanawia iść na rozmowę o pracę. Liczy, że uda się jej rozejrzeć w klubie od środka. Jaką tajemnice odkryją policjanci i czy Weronika odnajdzie się?

„48h. Zaginieni” - odcinek 87: Nieważny człowiek
Zuza Król, psycholożka z „Fundacji Zuzy Król”, zgłasza zaginięcie bezdomnego Marka. Mężczyzna codziennie przychodził na jej osiedle, grzebał w śmietniku. Było jej żal, że takiemu młodemu człowiekowi tak źle potoczyło się życie. Często dawała mu drobne pieniądze i częstowała jedzeniem. Jest przekonana, że coś mu się stało, bo ostatnio nie pojawia się na jej osiedlu. Policjanci jadą do pobliskiego squotu rozpytać o bezdomnego, jednak nikt nie chce z nimi rozmawiać. Gdy Miron i Łukasz odchodzą, dogania ich jeden z bezdomnych i mówi, że Marek ciągle kłócił się z Grubym, innym mieszkańcem squotu. Czy Gruby pozbył się nielubianego współlokatora?

„48h. Zaginieni” - odcinek 88: Fit-influencerzy
Oskar wraca do domu po weekendzie u mamy i nigdzie nie można znaleźć swojej żony, Blanki. Oboje są  popularnymi fit-influencerami w sieci. Ich kanał śledzi kilkaset tysięcy subskrybentów. Mają też własny klub fitness. Mężczyzna zgłasza zaginięcie. Policjanci odkrywają, że wysportowani, zdrowi i prowadzący na pozór idealne życie vlogerzy tak naprawdę skrywają niejedną tajemnicę. Kilka miesięcy temu podczas prywatnego treningu zdarzył się wypadek, w wyniku którego ich podopieczny wylądował na wózku inwalidzkim. Blanka i Oskar starali się to ukryć, żeby uratować swoje dobre imię. Poszukiwania ujawniają kolejne sekrety, które pozornie wzorowe małżeństwo starało się ukryć przed światem.  Czy Jagoda i Jurek zdołają uratować Blankę?

„48h. Zaginieni” - odcinek 89: Zaginiony aniołek
Na policję przychodzi zrozpaczona Edyta, matka 12-letniej Amelii. Jej córka zaginęła. Wysiadła ze szkolnego autobusu, miała do przejścia kilometr i nigdy nie dotarła do domu. Edyta podejrzewa swojego byłego męża Łukasza, od którego uciekła, bo ćpał i się nad nimi znęcał. Jej zdaniem Łukasz mógł porwać Amelkę, by zrobić jej na złość. Wkrótce jej podejrzenia potwierdzają się, bo policjanci znajdują nagranie z monitoringu ulicznego, na którym widać Łukasza z dzieckiem. Szybko namierzają jego samochód w okolicy lasu i jadą na miejsce. W samochodzie znajdują postrzelonego Łukasza. Mężczyzna w stanie śpiączki trafia do szpitala. Po Amelce nie ma śladu. Zosia i Kamil dowiadują się, że Łukasz miał powiązania ze znanym handlarzem narkotyków, Mariuszem Burzyńskim. Czy to możliwe, że dziewczynka została porwana dwa razy?

„48h. Zaginieni” - odcinek 90: Niebezpieczna gra
Łucja zgłasza zaginięcie swojej siostry, Marty, która jest wielką pasjonatką historii i tuż przed zniknięciem brała udział w grze miejskiej o tematyce historycznej. Policjanci szybko ustalają, że Marta miała romans z żonatym mężczyzną, Adamem, właścicielem firmy eventowej. Podejrzewają, że żona Adama, Patrycja, mogła chcieć pozbyć się dziewczyny, by ratować swoje małżeństwo. Szybko ustalają, że Marta dostała od Patrycji specjalnie spreparowaną mapę do gry miejskiej, która miała spowodować, że oddzieli się od grupy. Zazdrosna żona pobiła ją, jednak poszkodowana wyszła z tej awantury o własnych siłach. Policjanci szukają dalej. Kolejny trop, na który wpadają, to graficiarz, z którym Marta pokłóciła się o to, że zniszczył elewację budynku. Ale graficiarz ma alibi. Miron i Łukasz trafiają na kolejny ślad. W zaparkowanej furgonetce znajdują krew i włosy poszukiwanej. Czy policjantom uda się ocalić kobietę?

48h. Zaginieni od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV