2023-12-08

„48h. Zaginieni”: Przeczucia i domysły a fakty w sprawie

0

Oglądaj odcinki 186, 187, 188, 189, 190 serialu od 11 do 15 grudnia o godz. 20:00 na antenie Nowa TV. Trzeci sezon poszukiwań, zagadkowych zniknięć, mrocznych dramatów i prywatnych perypetii funkcjonariuszy z Policyjnego Centrum Poszukiwania Zaginionych. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„48h. Zaginieni” - odcinek 186: Dobry lekarz
Alina (33) zgłasza zaginięcie swojego męża, Marcela (37). Mężczyzna nie pojawił się w restauracji na kolacji z okazji ich rocznicy ślubu. Alina nie może się z nim skontaktować i ma jak najgorsze przeczucia. Doktor Marcel Faber jest cenionym pediatrą, jednym z najlepszych specjalistów w kraju. Policjanci znajdują jego samochód na szpitalnym parkingu, jednak po mężczyźnie nie ma śladu. Funkcjonariusze szybko ustalają, że szanowany lekarz nie miał wrogów z wyjątkiem ojca jednego ze swoich pacjentów. Chłopczyk zmarł, a rodzina winą za jego śmierć obarczyła właśnie zaginionego lekarza. Czy szalejący z rozpaczy ojciec faktycznie stoi za zaginięciem Marcela?

„48h. Zaginieni” - odcinek 187: Zaginione chłopaki
W małej wiosce zaginął Maks (15). Chłopak wyszedł rano na autobus do szkoły, ale niestety do niego nie wsiadł. Na leśnej drodze prowadzącej na przystanek znaleziono ubrania, które chłopak miał na sobie i jego plecak. Tu trop się urywa. Niestety, w tym samym czasie policjanci dostają niepokojącą informację, że z pobliskiego Zakładu Psychiatrycznego uciekło dwóch groźnych przestępców. Być może oni coś zrobili Maxowi. Zaczyna się wyścig z czasem i nieobliczalnymi zbiegami. Sprawa nabiera tempa, kiedy okazuje się, że zaginął również kolega Maxa, Julian (15), zostawiając po sobie tylko ubrania. Co stało się z nastolatkami?

„48h. Zaginieni” - odcinek 188: Tajemnica młodej matki
Policjanci Jagoda i Jurek otrzymują zgłoszenie o zaginięciu Marty Jackowskiej (25), która trzy tygodnie wcześniej urodziła swoje pierwsze dziecko. Przyjaciółka zaginionej, Julia (26), twierdzi, że Marta może mieć depresję poporodową. Była sama z dzieckiem, bo ojciec małej to przypadkowy chłopak. Policjanci przeszukują kawalerkę Marty, znajdują tam drogie ubrania i perfumy. Kiedy próbują ustalić, z czego utrzymywała się zaginiona, trafiają na informacje, że dziewczyna mogła pracować jako prostytutka. Ślady logowania telefonu Marty urywają się w lesie pod miastem. Rozpoczynają się poszukiwania matki i noworodka. Tymczasem wychodzą na jaw zaskakujące informacje na temat jej życia prywatnego. Czy za zaginięciem może stać powszechnie szanowny lekarz, który wplątał się w romans z Martą?

„48h. Zaginieni” - odcinek 189: Świadek koronny
Tomasz „Śliwa” Śliwiński (43) zgodził się zostać świadkiem koronnym w bardzo ważnym procesie. Gdy jednak dowiedział się, że jego córka zaginęła, odmówił współpracy z policją do czasu jej odnalezienia. Śliwa jest przekonany, że Dagmara została porwana przez ludzi jego byłego wspólnika, Marka „Halogena” Bednarka (51). W czasie śledztwa policjanci odkrywają, że zaginiona spotyka się z Maksem, bratankiem „Halogena”. „Śliwa” był przeciwny temu związkowi i kazał córce zakończyć znajomość. Dziewczyna go jednak nie posłuchała. Policjanci zaczynają mieć wątpliwości, czy nastolatka rzeczywiście została porwana. Może sama uciekła z domu, żeby być z ukochanym?

„48h. Zaginieni” - odcinek 190: Mnich
Przeor położonego pod Warszawą opactwa zgłasza zaginięcie mnicha, brata Łukasza. Mnisi są odcięci od świata, większość czasu spędzają w swoich celach i głównie milczą. Niczego nie posiadają, ich życie jest nastawione na osobiste szukanie Boga. Przeor zakonu ojciec Marek (62) byłby gotów uznać, że brat Łukasz po prostu odszedł z klasztoru, gdyby nie jeden szczegół - w jego celi jest na podłodze krew. Policjanci Jagoda i Jurek proszą przeora o prawdziwe dane osobowe zaginionego i sprawdzają pomieszczenie. W celi znajdują starannie ukryty zeszyt, pełen niepokojących zapisków i szkiców. Trop prowadzi do pobliskiej wsi i położonego obok lasu, gdzie wciąż żywa jest legenda o czającym się tam złu. Z zapisków brata Łukasza policjanci dowiadują się również, że mnich przypadkiem odkrył skrywaną od lat tajemnicę przeora. Jakie jeszcze sekrety skrywa klasztor i otaczający go las?

48h. Zaginieni” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV.