2023-11-24

„48h. Zaginieni”: Mistyfikacja, porzucenie czy tragedia?

0

Oglądaj odcinki 176, 177, 178, 179, 180 serialu od 27 listopada do 1 grudnia o godz. 20:00 na antenie Nowa TV. Trzeci sezon poszukiwań, zagadkowych zniknięć, mrocznych dramatów i prywatnych perypetii funkcjonariuszy z Policyjnego Centrum Poszukiwania Zaginionych. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„48h. Zaginieni” - odcinek 176: Syn kryminalisty
W niewielkiej wsi znika siedmioletni Adaś. Chłopczyk bawił się na podwórku, a gdy jego matka Karina wyszła zawołać go na obiad, okazało się, że dziecka nigdzie nie ma. Policja od razu ustala, że mężem Kariny jest skazany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym Artur. Mężczyzna niedawno wyszedł z więzienia. Sąsiadka Lucyna widziała, że Artur był w domu dzień przed zaginięciem i pobił Karinę i Adasia. Policjanci robią obławę na kryminalistę. Podejrzewają, że to on stoi za zaginięciem chłopca.

„48h. Zaginieni” - odcinek 177: Emil
Pod komisariatem protestuje grupa młodych ludzi. Okazuje się, że żądają wypuszczenia z aresztu ich kolegi, 22-letniego Emila, graficiarza. Są przekonani, że policja zatrzymała go za „dewastowanie budynków”, bo ostatni raz był widziany przez kolegów, gdy funkcjonariusze policji gonili go po przyłapaniu na robieniu murali. W trakcie interwencji patrolu jeden z funkcjonariuszy został potraktowany gazem i przebywa w szpitalu. Jednak prowadzący poszukiwania policjanci, Jagoda i Jurek nie znajdują Emila wśród zatrzymanych. Dziewczyna Emila jest przekonana, że jej chłopakowi stało się coś złego. Rzuca oskarżenia w kierunku matki chłopaka, Grażyny. Kobieta jest znaną działaczką społeczną i właśnie startuje w wyborach na burmistrza rodzinnego miasteczka Emila, a od lat ma z synem spór ideologiczny. Czy to możliwe, że matka przetrzymuje krnąbrnego synalka, żeby uciszyć go przed wyborami?

„48h. Zaginieni” - odcinek 178: Zaginiony klient
Na policję zgłasza się Roxy, prostytutka, która martwi się o swojego klienta Maćka. Chłopak jest niepełnosprawny, porusza się na wózku inwalidzkim. Od kilku miesięcy jest klientem Roxy i przyjeżdża do niej regularnie, o stałej porze, raz w tygodniu. Dzisiaj jednak się nie pojawił i nie odpisuje na wiadomości. Roxy nie zawsze przejmuje się tak swoimi klientami, ale do Maćka ma słabość, bo to dobry facet, którego spotkała w życiu prawdziwa tragedia. W wypadku, w którym został kaleką, zginęła jego ukochana żona. Policjanci ustalają, że w domu zaginionego ktoś wyłączył monitoring, a w toalecie zostają znalezione ślady narkotyków. Ponieważ Maciek jest zamożny, policjanci zaczynają podejrzewać porwanie dla okupu. Czy mają rację?

„48h. Zaginieni” - odcinek 179: Bez śladu
Zygmunt zgłasza zaginięcie Profesora, kolegi z sanatorium komisarza Ireneusza Zalewskiego. Profesor to tak naprawdę Remigiusz Majeran, stały bywalec ławeczki na osiedlu, żyjący z dorywczych zleceń jako „złota rączka”, który nie stroni od alkoholu. Remigiusz zaginął po tym, jak poszedł na ryby nad Wisłę. Koledzy byli tam, ale po Profesorze nie ma śladu. Boją się, że zrobili mu coś złego młodzi chuligani z osiedla. Policjanci sprawdzają ten trop, a równolegle Zygmunt szuka Profesora na własną rękę. Jest zdeterminowany, bo Profesor miał mu wręczyć coś ważnego, ale nie zdążył. Komu pierwszemu uda się odnaleźć zaginionego mężczyznę? Zygmuntowi czy policji?

„48h. Zaginieni” - odcinek 180: Nie szukajcie nas
Na komendę przychodzi przestraszony dwunastolatek Jacek. Jego rodzice, Dariusz i Basia, zaginęli. Jacek i jego siostra Agnieszka, poszli rano do szkoły, a gdy wrócili, rodziców nie było w domu. Na stole leżał tylko list, w którym rodzice proszą, by ich nie szukać. Jacek przyszedł na policję w tajemnicy przed siostrą, która nie chce, żeby ktokolwiek dowiedział się o zniknięciu Dariusza i Basi. Policjanci konfrontują się z Agnieszką, chcą wiedzieć, dlaczego nie chciała zgłaszać sprawy na policję. Dziewczyna tłumaczy, że jej zdaniem rodzice próbują dać jej i Jackowi nauczkę i zaraz sami wrócą do domu. Policjanci szybko dowiadują się, że zarówno Jacek, jak i Agnieszka sprawiali duże problemy wychowawcze. Czyżby ich rodzice faktycznie mieli dość i postanowili porzucić własne dzieci?

48h. Zaginieni od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV.