2023-12-01

„48h. Zaginieni”: Rodzinne dramaty w centrum śledztwa

0

Oglądaj odcinki 181, 182, 183, 184, 185 serialu od 4 do 8 grudnia o godz. 20:00 na antenie Nowa TV. Trzeci sezon poszukiwań, zagadkowych zniknięć, mrocznych dramatów i prywatnych perypetii funkcjonariuszy z Policyjnego Centrum Poszukiwania Zaginionych. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„48h. Zaginieni” - odcinek 181: Narzeczony
Justyna (27) zgłasza zaginięcie narzeczonego Mateusza (30). Ich zaplanowany za kilka dni ślub ma być dużym wydarzeniem w miasteczku. Policjanci Jagoda i Jurek szybko ustalają, że za zaginięciem chłopaka może stać były partner Justyny, który wciąż nie może się pogodzić ze stratą ukochanej. Zaginiony mieszka z wybranką i jej zamożnymi rodzicami. Dzień wcześniej miał pojechać do matki (Bożena, 58), mieszkającej kilkanaście kilometrów od miasteczka. Kobieta jest alkoholiczką, od lat skłóconą z synem. Policjanci dowiadują się, że chłopak nigdy do niej nie dotarł. Dzięki zeznaniom matki odkrywają, że mężczyzna ma skomplikowaną przeszłość, którą ukrywał przed narzeczoną i jej rodziną. Prowadził kiedyś z kolegą wątpliwy moralnie biznes, a za kilka dni miał zeznawać przeciwko niemu w sądzie. Czy dawny kumpel po fachu ma coś wspólnego ze zniknięciem Mateusza?

„48h. Zaginieni” - odcinek 182: Szalona siostrzyczka
Na policję zgłaszają się Karol (46) i jego żona Olga (42). Zaginęła siostra mężczyzny - Sabina (35). W czasie przesłuchania okazuje się, że Karol widział siostrę po raz ostatni rok temu. Zaniepokoiło go, że nie zgłosiła się po spadek po zmarłej ciotce. Karol wie, że Sabina lubi żyć na koszt innych i na pewno nie pogardziłaby odziedziczonymi pieniędzmi. Okazuje się, że telefon Sabiny ostatni raz logował się w klubie motocyklowym, w którym często przesiaduje były chłopak zaginionej, Thor. Policjanci ustalają, że mężczyzna jest damskim bokserem i bez skrupułów bije swoją nową dziewczynę. Sprawa wydaje się jasna, gdy policjanci znajdują przy nim dokumenty zaginionej. Co nieobliczalny motocyklista zrobił Sabinie?

„48h. Zaginieni” - odcinek 183: Decyzja Michała
Zaginął Michał (40), wiejski weterynarz. Jego samochód znaleziono porzucony na drodze w lesie. Szybko okazuje się, że jest kilku podejrzanych. Pierwszym z nich jest Rzecki, hodowca bydła, który oskarżył Michała o śmierć jego stada krów. Drugi trop prowadzi do Stefana, emerytowanego nauczyciela z początkami demencji, który walczy z każdym, kto wejdzie na teren „jego” lasu. Czy mężczyźni doprowadzą policjantów do zaginionego mężczyzny? Czy jakaś decyzja Michała naraziła go na niebezpieczeństwa?

„48h. Zaginieni” - odcinek 184: Sławne dzieci
19-letnia Hania zgłasza, że jej młodszy brat Leon (11) prawdopodobnie został porwany. Okazuje się, że rodzice Hani: Marta (40) i Jan (41) prowadzą popularny kanał rodzinny w Internecie i wykorzystują trójkę swoich dzieci do stwarzania pozorów szczęśliwej rodziny. Nie przejmują się tym, że niektóre filmy naruszają godność dzieci i narażają je na hejt, a nawet pedofilskie zaczepki internautów. Hania wyznaje policjantom, że ją też próbowano kiedyś porwać. Tymczasem Marta i Jan są pewni, że Leonowi nic się nie stało. Ich zdaniem chłopiec przechodzi po prostu fazę buntu. Policjanci podejmują śledztwo i znajdują nagranie z monitoringu miejskiego, na którym widać, jak zaginiony Leon wsiada do białej furgonetki. Czy rodzice, robiąc z syna gwiazdę Internetu, narazili go na śmiertelne niebezpieczeństwo?

„48h. Zaginieni” - odcinek 185: Arabski adorator
Piotr (48) i Sabina (44) zgłaszają zaginięcie swojej jedynej córki Sylwii (21). Z dziewczyną nie ma kontaktu od przedwczoraj. Sylwia jest modelką i kilka dni temu przyjechała do Warszawy na kolejny etap programu talent show „Jak z okładki”. Policjanci Jagoda i Jurek jadą do hotelu, w którym zatrzymała się dziewczyna i szybko wpadają na trop szejka z Dubaju, któremu jak się okazuje, Sylwia wpadła w oko. Odwiedzający Warszawę w interesach Ahmed (35), próbował nawiązać z nią intymną relację. Czy bogaty adorator wie, gdzie jest piękna modelka?

48h. Zaginieni od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV.