2024-03-15

„48h. Zaginieni”: Inne obyczaje, groźby i upozorowane porwanie

0

Oglądaj premierowe odcinki 236, 237, 238, 239 i 240 od 18 do 22 marca w Nowa TV. Trzeci sezon poszukiwań, zagadkowych zniknięć, mrocznych dramatów i prywatnych perypetii funkcjonariuszy z Policyjnego Centrum Poszukiwania Zaginionych. Przeczytaj opisy „48h. Zaginieni” i zobacz wideo po emisji telewizyjnej.

„48h. Zaginieni” - odcinek 236: Romowie
Zaginięcie swojego syna, Peszy (18), zgłasza Mirella (35). Kobieta jest Romką i przyszła na policję wbrew instrukcjom swojej społeczności. Umiera ze strachu o syna - nie tyle o jego życie, ile o to, że uciekł od Romanipen i zrobi coś, co na zawsze wykluczy go z taboru. Romska rodzina wybrała Peszy żonę, ale Mirella wie, że syn potajemnie spotykał się z nie-Romką. Kobieta boi się, że przez tę zakazaną miłość Pesza ściągnie na siebie największą tragedię i dojdzie do infamii... Czy policjanci odnajdą chłopaka, zanim ściągnie na siebie gniew romskiej rodziny?

„48h. Zaginieni” - odcinek 237: Mroczna spuścizna
Ciężarna Anna (27) zgłasza zaginięcie swojego męża, znanego pisarza kryminałów. Karol (32) miał spotkać się z nią w szkole rodzenia, ale się nie pojawił. Policjantom udaje się namierzyć telefon zaginionego. Kiedy jadą na miejsce, znajdują tylko jego porzucony samochód. W środku nie ma śladów krwi ani walki, za to na siedzeniu kierowcy leży czerwony tulipan. Policjanci ustalają, że seryjny zabójca z ostatniej książki Karola zostawiał właśnie taki kwiat przy swoich ofiarach. Czyżby sprawca zaginięcia pisarza inspirował się jego książkami? Szybko okazuje się jednak, że Karol jest znany z kontrowersyjnych i głośnych akcji promocyjnych swoich książek. Właśnie zbliża się premiera jego najnowszego kryminału i śledczy zaczynają podejrzewać, że jego zniknięcie może być trikiem mającym go wypromować. Czy ich przypuszczenia się potwierdzą?

„48h. Zaginieni” - odcinek 238: Mimiry z mamrami
Zaginął Fabian (31) wokalista małego zespołu rockowego ze Śląska. Grupa przyjechała do Warszawy na koncert. Muzycy w nocy upili się, a rano zorientowali, że ich frontman przepadł. Pierwsze podejrzenie pada na porywczego perkusistę kapeli, Alojzego (33), który pokłócił się w nocy z zaginionym. Później na jaw wychodzą podejrzane skłonności muzyka, który utrzymywał kontakty z nieletnimi dziewczynami. Ojciec jednej z nich od dawna dążył do konfrontacji z Fabianem. Być może wykorzystał przyjazd wokalisty do stolicy. W trakcie poszukiwań policjanci docierają też do dilerki narkotyków, Elizy (23), która feralnego wieczoru spotkała się z Fabianem. Czy dzięki zeznaniom dziewczyny policjantom uda się namierzyć przystojnego muzyka?

„48h. Zaginieni” - odcinek 239: Podwójne życie Michała
Roztrzęsiona Marta wzywa policję. Podejrzewa, że jej mąż Michał został porwany sprzed domu, kiedy wracał ze służbowej delegacji z Austrii. Niania, która opiekuje się 3-letnim synkiem pary, zeznaje, że ktoś groził jej pracodawcy. Kilka dni wcześniej znalazła pod domem kartkę z pogróżkami adresowanymi do Michała. Kiedy śledczy jadą do firmy, w której pracuje zaginiony, okazuje się, że mężczyzna odszedł z pracy pół roku wcześniej. Trop prowadzi do świata celebrytów, z którymi Michał zaczął się zadawać w tajemnicy przed żoną.

„48h. Zaginieni” - odcinek 240: Porwanie Matiego
Znika Mati (18), syn Adeli. Kobieta odchodzi od zmysłów i martwi się, że chłopak wpadł w złe towarzystwo. Okazuje się, że Mati po swoich urodzinach chciał rzucić szkołę i zająć się nielegalnymi interesami. Równolegle Irka i Romana zajmuje sprawa niebezpiecznego zabójcy i satanisty Arkadiusza Bielika, który grozi im oraz ich rodzinom. W nocy na osiedlu dochodzi do napadu na sklep nocny. Wywiązuje się strzelanina. Podejrzanymi o popełnienie tego przestępstwa są osiedlowi blokersi i... zaginiony Mati.

48h. Zaginieni od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV.