2024-03-01

„48h. Zaginieni”: Gra aktorska i jej zgubne skutki uboczne

0

Oglądaj odcinki 226, 227, 228, 229 i 230 od 4 do 8 marca na antenie stacji Nowa TV. Trzeci sezon poszukiwań, zagadkowych zniknięć, mrocznych dramatów i prywatnych perypetii funkcjonariuszy z Policyjnego Centrum Poszukiwania Zaginionych. Przeczytaj opisy „48h. Zaginieni” i zobacz wideo po emisji telewizyjnej.

„48h. Zaginieni” - odcinek 226: Rózga dla Mikołaja
Aldona (49) zgłasza zaginięcie swojego męża, Darka (53), który jest zawodowym Świętym Mikołajem. Właśnie zaczął się grudzień, najbardziej pracowity dla niego miesiąc w roku. Aldona jest przekonana, że Darek nie odpuściłby zleceń. Policjanci rozpoczynają poszukiwania i szybko ustalają, że Darek pokłócił się w pracy z jednym z Elfów, Robertem (48). Mężczyźni przed laty siedzieli razem w więzieniu. Dobroduszny Darek okazuje się mieć drugie oblicze: w młodości był złodziejem i włamywaczem. Sprawa nabiera tempa, kiedy policjanci odkrywają, że Darek od dłuższego czasu obserwował 6-letnią dziewczynkę. Policjanci zaczynają podejrzewać, że mężczyzna może być pedofilem. Czy ich przypuszczenia się potwierdzą i czy kolejne tropy doprowadzą ich do nie takiego świętego Mikołaja?

„48h. Zaginieni” - odcinek 227: Pod publikę
Do Warszawy przyjeżdża Iwo (33), który stracił kontakt ze swoim partnerem, Markiem (26). Marek jest influencerem i żyje z tego, że wystawia swoje ciało na ekstremalne próby. Zaginął tuż po wygranej walce na gali MMA, w tzw. freak fightach. Jego rywalem był znany raper Ponton. Po walce imprezował w klubie i to ostatnie miejsce, gdzie widziano influencera. Kiedy policjanci przesłuchują barmana, ten opowiada im o incydencie z udziałem Marka. Pewna kobieta oblała go czerwoną farbą i krzyczała, że jest mordercą. Policjanci ustalają, że była to Konstancja (36), której mąż zginął, bo naśladował challenge Marka. Czy zrozpaczona kobieta ma coś wspólnego z jego zaginięciem?

„48h. Zaginieni” - odcinek 228: Ostatni występ
Zaniepokojeni Hania (23) i Mariusz (40) zgłaszają na komendzie zaginięcie swojej koleżanki z pracy - Miry (32), aktorki i gwiazdy teatru dla dzieci. Ostatni raz widzieli ją dwa dni temu na imprezie po premierze spektaklu. Dyrektor teatru oraz reszta współpracowników nie są zaniepokojeni nieobecnością gwiazdy. Uważają, że Mira tylko „strzela focha”, bo w zespole pojawiła się młodsza aktorka, o którą jest zazdrosna. Hania jest jednak przekonana, że koleżanka czegoś się ostatnio obawiała. Sprawa nabiera tempa, kiedy w teatrze, w prywatnej garderobie Miry policjanci znajdują zapakowaną w prezentowe pudełko bombę! Wiadomo, że wybuchowy prezent był przeznaczony dla Miry. Czy policja trafi na ślad osoby, która ją podłożyła? Czy ma ona coś wspólnego z zaginięciem aktorki?

„48h. Zaginieni” - odcinek 229: Zły człowiek
Zaginięcie Zosi (18) zgłasza jej kolega, Oskar (22). Ostatni raz widział dziewczynę dzień wcześniej, kiedy przywiózł ją pod ruderę pod lasem. Zosia weszła do tego zrujnowanego budynku i zniknęła. Kiedy nie odbierała telefonu, chłopak wszedł do środka, zobaczył świeżo wykopany grób i wtedy dostał tępym narzędziem w tył głowy. W ruderze policjanci znajdują rzeczy miejscowego recydywisty Budrysa (50) oraz ubrania Zosi i butelki po libacji alkoholowej. Policjanci podejrzewają najgorsze. Teraz muszą szybko znaleźć Budrysa i dowiedzieć się, co zrobił z Zosią.

„48h. Zaginieni” - odcinek 230: Kłamstwa
Zaginęła Monika (21), fryzjerka z podwarszawskiej wsi. Jej zaginięcie zgłaszają rodzice i przyjaciółka Tosia (22), która pracuje razem z nią w zakładzie fryzjerskim. Okazuje się, że kilka dni wcześniej Monikę porzucił jej narzeczony, Janek (26), nie podając powodu zerwania. Kiedy Monika nie pojawiła się w pracy, Tosia zaczęła jej szukać i trafiła na parking pod lasem, gdzie stał samochód Moniki, a obok niego leżała jej zakrwawiona kurtka. Komisarze podejrzewają, że Monika została napadnięta i zgwałcona przez miejscowego recydywistę. Policjanci przeczesują las. Czy uda się odnaleźć Monikę żywą?

48h. Zaginieni od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV.