2024-03-08

„48h. Zaginieni”: Wpływ przeszłości na fakty w sprawie

0

Oglądaj premierowe odcinki 231, 232, 233, 234 i 235 od 11 do 15 marca w Nowa TV. Trzeci sezon poszukiwań, zagadkowych zniknięć, mrocznych dramatów i prywatnych perypetii funkcjonariuszy z Policyjnego Centrum Poszukiwania Zaginionych. Przeczytaj opisy „48h. Zaginieni” i zobacz wideo po emisji telewizyjnej.

„48h. Zaginieni” - odcinek 231: Złamane obietnice
Pod numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, błagając o pomoc. Połączenie zostało przerwane. Właścicielem numeru okazał się Damian Reczko. Ale kiedy Zosia i Kamil jadą go przesłuchać, on przyznaje się, że użyczył drugiego numeru swojemu koledze, Marcinowi Honorce (42). Policjanci od razu rozpoznają charakterystyczne nazwisko: Honorka jest drobnym przestępcą, który rok temu miał iść do więzienia, ale nie stawił się. Jego żona Beata (38) zgłosiła zaginięcie. Reczko (40) przyznaje, że przez ostatni rok pomagał Marcinowi ukrywać się, a znają się jeszcze z podstawówki. Policjanci wiedzą, że sprawa jest poważna, skoro ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości przestępca dzwoni przerażony pod numer alarmowy, uznając, że kontakt z policją to mniejsze zło... Policjanci jadą w okolice lasu, gdzie po raz ostatni logował się telefon Honorki i znajdują tam zakrwawiony telefon. Komu podpadł drobny przestępca i czy policjanci odnajdą go żywego?

„48h. Zaginieni” - odcinek 232: Pokerowa zagrywka
Policjanci otrzymują zgłoszenie o zaginięciu Andrzeja (60), kolekcjonera dzieł sztuki. Żona zaginionego, Beata (54) zeznaje, że mąż miał poważny konflikt ze swoim byłym asystentem, Norbertem (34), którego zwolnił miesiąc temu w atmosferze skandalu. Norbert oszukiwał Andrzeja, dogadując się za plecami kolekcjonera ze zbywcami dzieł sztuki, brał prowizję od obu stron, przez co Andrzej przepłacał za eksponaty. Podczas przesłuchania Norbert wypiera się, że ma coś wspólnego ze zniknięciem byłego szefa. Rzuca podejrzenie na kolegę zaginionego - Adama (60). Andrzej organizował w swoim domu nielegalne rozgrywki w pokera, a Adam przegrał u niego dużą sumę pieniędzy. Czy pokerowy dług jest przyczyną zaginięcia kolekcjonera?

„48h. Zaginieni” - odcinek 233: Ostatni sprawiedliwy
Zaginięcie Kamila (24), studenta informatyki, zgłasza jego mama, Irena (52). Kobieta została napadnięta, kiedy przyszła odwiedzić syna. Z jej zeznań wynika, że sprawcą napadu może być recydywista o nazwisku Radecki (45), który również mieszka na działkach. Być może to on stoi za zaginięciem jej syna. Podczas poszukiwań policjanci dowiadują się o tragedii, jaka spotkała Kamila półtora roku wcześniej. Okazuje się, że jego ukochana dziewczyna, Iga (22) została zgwałcona i zamordowana, a jej nagie ciało znaleziono w opuszczonym magazynie. Czy zaginięcie Kamila ma związek z jej zabójstwem, a może zrobił mu coś Radecki?

„48h. Zaginieni” - odcinek 234: Bonnie i Clyde
Justyna (40) zgłasza zaginięcie swojej córki, Kai (17). Na komendzie towarzyszy jej Sabina (17), najlepsza przyjaciółka zaginionej nastolatki. Policjanci dowiadują się, że podczas nieobecności Justyny, która wyjechała na dwudniową konferencję, jej córka Kaja wraz z przyjaciółką urządziły w domu wielką imprezę. Kaja w nocy z niej wyszła i ślad po niej zaginął. Trop prowadzi do Mikołaja (18), który bez zgody Kai próbował uprawiać z nią seks. Podczas poszukiwań wychodzi na jaw, że nastolatka, kiedy miała 13 lat, zażywała twarde narkotyki. Niestety, miesiąc temu znowu do nich wróciła z niewiadomych przyczyn. Śledztwo przybiera niespodziewany obrót, kiedy okazuje się, że zaginął także Oliwier, którego Kaja poznała na imprezie. To on stoi za jej zaginięciem, czy szkolny podrywacz Mikołaj?

„48h. Zaginieni” - odcinek 235: Wypadek
Zaginięcie Igora (31) zgłasza jego matka, Beata (60), właścicielka motelu w Sulejówku. Igor był „królem życia”, ale po tragicznym wypadku samochodowym przed siedmiu laty, w którym zginęło dziecko i jego babcia, przeprowadził się do Kanady. Teraz przyjechał do Polski na pogrzeb ojca. Beata martwi się, że za zaginięciem syna może stać tajemniczy mężczyzna, który włamał się do jego pokoju w motelu. Podejrzanym jest też Kacper Antczak, którego córeczka zginęła w wypadku. Groził Igorowi kilka dni przed pogrzebem ojca. Sprawa zaginięcia Igora robi się coraz bardziej tajemnicza. Podejrzanymi są też młodzi mężczyźni z cmentarza, którzy być może są satanistami.

48h. Zaginieni od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV.