2024-02-16

„48h. Zaginieni”: Praca i hobby wskazówkami dla śledczych

0

Oglądaj odcinki 216, 217, 218, 219 i 220 od 19 do 23 lutego na antenie stacji Nowa TV. Trzeci sezon poszukiwań, zagadkowych zniknięć, mrocznych dramatów i prywatnych perypetii funkcjonariuszy z Policyjnego Centrum Poszukiwania Zaginionych. Przeczytaj opisy „48h. Zaginieni” i zobacz wideo po emisji telewizyjnej.

„48h. Zaginieni” - odcinek 216: Życie Ruty
Zaginięcie Ruty (17) zgłasza jej ojciec Jerzy (45). Półtorej godziny później, po przyjechaniu na miejsce do domu zaginionej, policjanci dokonują makabrycznego odkrycia. W stodole odnajdują ciało Jerzego przebite widłami. Chwilę później znajdują też pobitego Wiktora (10), brata zaginionej, który siedział przerażony w szafie. Policjanci udzielają pomocy roztrzęsionemu chłopcu i rozpoczynają poszukiwania nastolatki. Do akcji włącza się Luka, który bada sprawę morderstwa ojca zaginionej. Podejrzenie pada na recydywistę, ich sąsiada. Trop prowadzi również do koleżanek z klasy Ruty. Sprawa robi się coraz bardziej tajemnicza. Być może klucz do niej zna brat - Marek (23).

„48h. Zaginieni” - odcinek 217: Nieuczesane myśli
Zaginięcie Rafała (32) zgłasza na policję jego mama Łucja (60). Rafał nie odzywa się od trzech dni. W jego mieszkaniu nikt nie otwiera, telefon milczy. Łucja próbowała kontaktować się z jego dziewczyną Weroniką, która jest popularną fryzjerką, znaną z telewizyjnego reality show, ale dostaje tylko zdawkowe SMS-y. Rafał to „wolny ptak”. Ostatnio był animatorem w grach miejskich organizowanych przez firmę eventową „City Puzzle”. Tymczasem na adres komendy zaczynają przychodzić maile ze wskazówkami, które mogą pomóc komisarzom Jagodzie i Jurkowi w poszukiwaniach. Policjanci idą tym tropem i kontaktują się również z właścicielami firmy, w której pracował zaginiony. Czy pracodawcy Rafała skierują policję na właściwe tory poszukiwań?

„48h. Zaginieni” - odcinek 218: Amok
Przerażona Anna (42) wraz z mężem Piotrem (43) zgłaszają zaginięcie syna Maksa (17). Poprzedniej nocy Maks umieścił tragiczny wpis w mediach społecznościowych „To koniec. Żegnajcie!”. Policjanci natychmiast rozpoczynają poszukiwania, publikują wizerunek zaginionego w mediach, przeszukują pokój chłopaka, zabezpieczają jego laptop. Tymczasem podejrzanymi są chłopcy z klubu bokserskiego, gdzie zaginiony trenował w tajemnicy przed ojcem. Policjanci rozpytują też jego kolegów z klasy i dowiadują się, że miał dziewczynę. Trop prowadzi do obskurnej rudery, w której być może zginął zaginiony. Czy poszukiwania chłopaka zakończą się sukcesem? Czy Maks żyje?

„48h. Zaginieni” - odcinek 219: Tenisistka
Edyta (49) i Rafał (53) zgłaszają zaginięcie córki Klaudii (16). Nastolatka jest uczennicą i jednocześnie trenującą wyczynowo tenisistką. Poprzedniego dnia wieczorem pojechała na urodziny do kolegi z klasy - Oskara (16). Miała w nocy wrócić taksówką, ale nie dotarła do domu, a jej telefon jest wyłączony. Policjanci ustalają, że dziewczyna wyszła z imprezy o trzeciej nad ranem, tuż po tym, jak jej były chłopak, mimo braku zaproszenia, wdarł się do domu organizatora i zrobił jej awanturę. Czy ta kłótnia ma bezpośredni związek z zaginięciem nastolatki? Czy komisarzom Jagodzie i Jurkowi uda się ustalić, co tak naprawdę wydarzyło się podczas szalonej imprezy nastolatków?

„48h. Zaginieni” - odcinek 220: Daleki krewny
Samotna wdowa Izabela (56), zgłasza zaginięcie Daniela (33). To jej daleki siostrzeniec, który wcześniej mieszkał na drugim końcu Polski, ale nagle pojawił się w jej domu i poprosił ją o pomoc. Był bez pracy i chciał spróbować szczęścia w Warszawie. Izabela zgodziła się, by u niej mieszkał, dopóki nie stanie na nogi. Po śmierci męża czuła się bardzo samotna, dlatego ucieszyła się, że ma towarzystwo. Gdy Daniel nie wrócił do domu na noc, przestraszyła się, że stało mu się coś złego. Policjanci rozpoczynają poszukiwania. Szybko odkrywają, że... prawdziwy Daniel siedzi w więzieniu. Kim zatem jest młody chłopak podszywający się pod siostrzeńca Izabeli i dlaczego nagle zniknął?

48h. Zaginieni od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV