2023-11-10

„48h. Zaginieni”: Makabryczne odkrycia śledczych policjantów

0

Oglądaj odcinki 166, 167, 168, 169, 170 serialu od 13 do 17 listopada o godz. 20:00 na antenie Nowa TV. Trzeci sezon poszukiwań, zagadkowych zniknięć, mrocznych dramatów i prywatnych perypetii funkcjonariuszy z Policyjnego Centrum Poszukiwania Zaginionych. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„48h. Zaginieni” - odcinek 166: Odkupienie
Do policjantów zgłasza się kurator Andrzej Kraśko. Martwi się o jednego ze swoich podopiecznych - Pawła, który nie pojawił się na obowiązkowym spotkaniu. Policjanci podejrzewają, że Paweł po prostu wrócił na złą drogę, ale kurator w to nie wierzy. W więzieniu chłopak się nawrócił, chciał zmienić swoje życie. Dawny kumpel Pawła mówi policjantom, że chłopak wyjechał na wieś i znalazł tam uczciwą pracę. Potwierdza to ostatnie logowanie Pawła telefonu. Na wsi policjanci odkrywają, że chłopak pracował w ośrodku dla seniorów prowadzonym przy kościele. Według księdza chłopak świetnie się spisywał, ale potem nagle odszedł. Gospodyni księdza naprowadza policjantów na trop młodej dziewczyny Uli, w której Paweł się zakochał. Okazuje się, że jej były chłopak Olek pobił się z Pawłem. Czy konflikt o dziewczynę to prawdziwy powód zaginięcia chłopaka?

„48h. Zaginieni” - odcinek 167: Barbaretta
Zniknięcie 31-letniego Dawida zgłasza jego mama Krystyna. Dawid od kilku dni nie odbiera telefonu i nie ma z nim kontaktu. Również jego partner nie ma pojęcia, co się stało. Załamana kobieta mówi policji, że mężczyzna jest nauczycielem wychowania przedszkolnego i bardzo kocha swoją pracę. Policjanci Jagoda i Jurek jadą do przedszkola, w którym pracuje Dawid i rozmawiają z dyrektorką. Kobieta informuje śledczych, że od jakiegoś czasu dostaje anonimowe wiadomości z żądaniem, by zwolniła Dawida z pracy, bo… wychowawca jest gejem. W trakcie poszukiwań wychodzi na jaw, że Dawid miał ciekawą pasję, która była dla niego dodatkowym źródłem dochodu i to ona nie spodobała się nadawcy anonimów… Co wspólnego z zaginięciem Dawida może mieć jego orientacja seksualna?

„48h. Zaginieni” - odcinek 168: Zbuntowana
Rodzice zgłaszają zaginięcie 16-letniej Soni. Policjanci podejrzewają, że dziewczyna mogła uciec z domu, ale Grzegorz i Anna zaprzeczają. Ich zdaniem za zaginięciem Soni stoją jej znajomi. Dziewczyna jakiś czas temu zafascynowała się kulturą gotów, przemalowała pokój na czarno, zaczęła się dziwnie ubierać. Twierdziła nawet, że jeden z jej kolegów jest wampirem. Na profilu dziewczyny pojawiło się kilka niepokojących filmików. Na jednym z nich Sonia i jej koleżanka Agnes rozmawiają o mężczyźnie, który miał prześladować Sonię. W czasie śledztwa wychodzi też na jaw, że w dniu zaginięcia Grzegorz bardzo pokłócił się z córką. Nowe światło na sprawę rzuca rozmowa z Robertem „Ricardo”, słynnym wampirem, który był świadkiem ostrej kłótni między Sonią a Agnes, Czy to nastolatka stoi za zaginięciem przyjaciółki?

„48h. Zaginieni” - odcinek 169: Szczątki
Agnieszka zgłasza zaginięcie swojego męża Olka, który jest myśliwym. Dzień wcześniej poszedł do lasu z kolegami z kółka łowieckiego na polowanie i do tej pory nie wrócił. Agnieszka boi się, że coś mu się stało, ma wyłączony telefon. Policjanci spotykają się z myśliwymi, z którymi Olek był na polowaniu. Ci zeznają, że w pewnym momencie zaginiony pobiegł za dzikiem w stronę rezerwatu przyrody, gdzie zabronione jest polowanie. Myśliwi uważają, że albo Olka pokonał dzik, albo też napadli na niego kłusownicy, bracia Siedleccy, których widziano w ty czasie w lesie. W trakcie poszukiwań policjanci natrafiają na szczątki dziewczynki, która zaginęła przed laty. Czy zaginięcie Olka jest powiązane z tym makabrycznym odkryciem?

„48h. Zaginieni” - odcinek 170: Pomysłowy chłopak
Ola zgłasza zaginięcie swojego brata, Michała. Oboje pochodzą ze wsi, ale Michał pół roku temu przeniósł się do Warszawy, przez co popadł w konflikt z rodzicami, którzy ledwo sobie radzą w podupadającym gospodarstwie. Ola przyjechała do brata w odwiedziny. Michał miał odebrać ją z dworca, ale się nie pojawił. W mieszkaniu, które wynajmuje razem z kolegą, Pawłem, też go nie ma. Ola jest fanką true crime’ów i wszędzie widzi zbrodnie, dlatego jest przekonana, że Michałowi coś się stało. Policjanci rozpoczynają poszukiwania. Z postów na jego koncie społecznościowym wynika, że był stałym bywalcem modnych klubów na Pradze. Barman jednego z nich mówi funkcjonariuszom, że kilka dni wcześniej widział bójkę Michała z Edkiem, groźnym i porywczym typem. Czy to on stoi za zaginięciem Michała?

48h. Zaginieni od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV