2023-03-03

„48h. Zaginieni”: Czasem jeden poszukiwany to za mało

0

Oglądaj odcinki 126, 127, 128, 129, 130 od 6 do 10 marca na antenie Nowa TV. W drugim sezonie produkcji kolejne zmagania policjantów z grupy do spraw zaginionych, którzy poświęcają się, aby dotrzeć jak najszybciej do poszukiwanych. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj 48h. Zaginieni online na polsatboxgo.pl.

„48h. Zaginieni” - odcinek 126: Kto tu sprząta
Schorowany Tomasz zgłasza zniknięcie swojej żony Krystyny. Wraz z mężczyzną na komisariat przyszedł Jakub, prezes firmy, w której kobieta pracuje jako sprzątaczka. Na co dzień zaginiona zajmuje się mężem cierpiącym na chorobę neurologiczną. Jego jedyną szansą na powrót do normalności jest wyjazd do Szwajcarii i poddanie się tam bardzo drogiemu leczeniu. W firmie została nawet zorganizowana zbiórka, podczas której zebrano na ten cel 150 tysięcy złotych. W czasie czynności dochodzeniowych detektywi odkrywają, że kobieta od kilku tygodni wypłacała z konta zbiórki spore kwoty. Udaje się także ustalić, że kilka dni wcześniej została zaatakowana przez dwóch chuliganów. Możliwe, że bandyci zorientowali się, że regularnie wyjmuje z bankomatu duże kwoty i uznali ją za łatwy cel.

„48h. Zaginieni” - odcinek 127: Aferzyści
Stefan zgłasza zniknięcie 31-letniej córki Dagmary, która pracuje jako urzędniczka w małym miasteczku pod Warszawą. Kobieta nie wróciła z pracy na noc do domu. Nie ma także z nią kontaktu, ponieważ nie zabrała ze sobą telefonu. W trakcie przeszukania jej biurka w urzędzie, w którym jest zatrudniona, policjanci znajdują anonimowe listy z pogróżkami. Wkrótce także otrzymują anonimowy e-mail z informacją, że Dagmara stanowiła zagrożenie dla burmistrza, Bogdana Kamińskiego, ponieważ wiedziała, że ustawił on niedawno duży przetarg i planowała to ujawnić. Dzięki tej wiadomości głównymi podejrzanymi stają się burmistrz miasta oraz lokalny biznesmen, który zwyciężył w przetargu. Podczas czynności śledczych funkcjonariusze ustalają, że autorką e-maila jest lokalna dziennikarka, znana z publikacji krytykujących Kamińskiego. Niespodziewanie okazuje się, że kobieta również zaginęła.

„48h. Zaginieni” - odcinek 128: Fejkowy policjant
Zniknięcie Marcina zgłasza jego narzeczona Monika. Rano para miała jechać do Sopotu na wyczekiwany urlop. Jednak kiedy kobieta przyjechała do mieszkania mężczyzny, zobaczyła otwarte drzwi oraz ślady kradzieży wewnątrz. Po przybyciu na miejsce detektywi widzą tajemniczego mężczyznę, który natychmiast ucieka przez balkon. Dowody wskazują, że odpowiedzialni za zaginięcie są złodzieje. Policjanci szybko ustalają, że Monika nie wie wszystkiego o swoim ukochanym. Kobieta orientuje się, że Marcin prowadzi drugie życie.

„48h. Zaginieni” - odcinek 129: Druga twarz
Zniknęła Natalia, córka Joanny. Wieczorem młoda kobieta udała się do szkoły tańca, którą prowadzi z Igorem, swoim wspólnikiem. Potem kontakt z nią się urwał. Natalia to utytułowana tancerka, która w przeszłości odnosiła spektakularne sukcesy. Jej karierę przerwał niestety nieszczęśliwy wypadek na nartach. Podczas gdy kobieta poddawała się długotrwałej rehabilitacji, jej partner Igor znalazł sobie inną tancerkę. To bardzo poróżniło parę. Detektywi ustalają, że kilka dni wcześniej Natalię zaatakował grasujący w okolicy gwałciciel. Napastnik zakłada kobietom worki na głowy, następnie poddusza je i wciąga do samochodu. Możliwe, że Natalia została jego ofiarą. Jednak niewykluczone jest także, że to Igor postanowił ostatecznie pozbyć się niewygodnej wspólniczki.

„48h. Zaginieni” - odcinek 130: Balladyna
Nastoletni Julian zgłasza zaginięcie swojej ukochanej Ani. Oboje występują w teatrze amatorskim i są po premierze „Balladyny”, w której dziewczyna gra tytułową rolę. Premiera okazała się ogromnym sukcesem, ale młoda aktorka nie pojawiła się na kolejnym przedstawieniu. Policjanci jadą do jej domu, gdzie zastają pijaną matkę poszukiwanej, Żanetę. Kobieta nie potrafi jednak powiedzieć, czy córka spała w domu. Konkubent Zenon też nie zauważył zaginięcia nastolatki. Julian mówi policjantom, że Ania robiła wszystko, by wyrwać się z patologicznego środowiska. W toku śledztwa stróże prawa ustalają, że Zenon molestował pasierbicę. Znajdują też świadków, którzy twierdzą, że poprzedniej nocy mężczyzna uderzył Anię. Zatrzymany zeznaje jednak, że był pijany i nie pamięta, co się wydarzyło.

48h. Zaginieni od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV