2023-01-21

„48h. Zaginieni”: Dowody, które rodzą kolejne znaki zapytania

0

Oglądaj odcinki 96, 97, 98, 99, 100 od 23 do 27 stycznia na antenie Nowa TV. W drugim sezonie produkcji kolejne zmagania policjantów z grupy do spraw zaginionych, którzy poświęcają się, aby dotrzeć jak najszybciej do poszukiwanych. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj 48h. Zaginieni online na polsatgo.pl.

„48h. Zaginieni” - odcinek 96: Gdzie jest Staś?
Na policję zgłasza się Irena, matka Stasia. Gdy przyszła odebrać chłopca ze szkoły, okazało się, że uciekł z ostatniej lekcji i ślad po nim zaginął. Kobieta boi się, że ktoś mógł go porwać. Przybrana siostra chłopca, Sara, zdradza policjantom, że Stasia zawsze fascynowały samoloty, a tego dnia na Okęciu miał wylądować wielki transportowiec, który chłopiec bardzo chciał zobaczyć. Policjanci jadą na górkę spotterską, z której można oglądać lądujące samoloty. Okazuje się jednak, że nikt tam dzieciaka nie widział. Pojawia się natomiast nowy trop. Koledzy Stasia zeznali, że ostatnio pod szkołą kręcił się dziwny typ, który ich zaczepiał. Policjanci podejrzewają, że chłopiec mógł zostać porwany przez pedofila. Łukasz i Miron namierzają podejrzanego. To Dawid, który uciekł niedawno ze szpitala psychiatrycznego. Od razu przyznaje się do zabicia Stasia. Jednak fakty się nie zgadzają... Czy jest szansa, że chłopiec odnajdzie się żywy?

„48h. Zaginieni” - odcinek 97: Paolo
Zaginięcie młodego Włocha Paolo zgłasza jego mama Benedetta. Kobieta, nie mogąc się z nim skontaktować, pełna złych przeczuć, specjalnie przyleciała do Polski, żeby sprawdzić, co się stało z jej ukochanym synem. Rzuca podejrzenie na Justynę, w której niedawno zakochał się jej syn. Podejrzewa, że to prostytutka. Policjanci jadą do mieszkania Paolo. Justyna twierdzi, że nie jest panną lekkich obyczajów, tylko matka Paolo jej nie znosi, bo woli jego poprzednią partnerkę. Co do zaginionego, to pojechał dostarczyć pizzę na wieczór panieński i od tamtej pory nie ma z nim kontaktu. Nie wiadomo, czy Paolo zaszalał na imprezie i dlatego nie wrócił do domu, czy też naprawdę grozi mu niebezpieczeństwo, bo... policjantów ktoś śledzi.

„48h. Zaginieni” - odcinek 98: Krwawy dowód
Agnieszka zgłasza zaginięcie przyjaciółki Oli, zamożnej lekarki. W trakcie śledztwa na jaw wychodzi, że mąż Oli, Mirek, miał romans, który próbował przed nią ukrywać. Para miała spisaną intercyzę. W razie rozwodu Mirek zostałby z niczym, a w przypadku śmierci Oli byłby jedynym spadkobiercą ich pokaźnego majątku. W domku letniskowym małżonków policja znajduje duże ilości nieudolnie startej krwi. Wyniki badań potwierdzają, że to krew Oli. Mirek przyznaje się do romansu, ale zaprzecza, że ma cokolwiek wspólnego z zaginięciem żony. Dowody znalezione w domku letniskowym bardzo go pogrążają, brakuje jednak ciała... Czy Mirek zamordował kobietę, żeby rozpocząć nowe życie z młodszą kochanką?

„48h. Zaginieni” - odcinek 99: Nie mam już siły
Dwaj przypadkowi mężczyźni przyprowadzają na komendę policji Irenę. Kobieta błąkała się po ulicy, powtarzając, że zgubił się jej syn, Darek. Nie była w stanie powiedzieć nic więcej, nie umiała podać swojego nazwiska ani adresu zamieszkania. Policjanci zauważają jednak na jej nadgarstku bransoletkę, na której jest jej imię i nazwisko oraz informacja, że choruje na Alzheimera. Próbują zadzwonić pod numer kontaktowy, jednak nikt nie odbiera. Odwożą Irenę pod adres podany na bransoletce. Tam spotykają Beatę, sąsiadkę Ireny. Kobieta potwierdza, że Irena mieszka z synem. Zdradza, że Darek pracuje jako trener w klubie fitness, a na co dzień samotnie opiekuje się chorą matką. Przyznaje, że od dwóch dni go nie widziała. Policjanci rozpoczynają poszukiwania. Udaje im się namierzyć telefon zaginionego. Z odzyskanych wiadomości SMS wynika, że Darek miał kochankę. Czy jego zaginięcie ma związek z sekretnym romansem?

„48h. Zaginieni” - odcinek 100: Klub w podziemiach
Jagoda i Jurek rozpoczynają poszukiwania DJ-ki Dagmary. Zaginięcie zgłosił jej chłopak, Julian. Dziewczyna pracuje w nocnym klubie. Po zakończonej pracy powiedziała wszystkim, że wraca do mieszkania, ale do niego nie dotarła. Chłopak zeznaje, że od niedawna pod ich blokiem wystawali jacyś dresiarze, a Dagmara dwa tygodnie temu wróciła do domu pobita. Policjanci rozpytują pracowników klubu - właściciela Michała, barmana Olafa i ochroniarza Darka. Wydaje się, że nikt z nich nie przejmuje się zniknięciem Dagmary, jednak z czasem okazuje się, że jeden z mężczyzn nachalnie starał się poderwać DJ-kę. Wkrótce policjanci docierają do wiadomości wysyłanych do Dagmary przez dresiarza z osiedla. Wynika z nich, że dziewczyna handlowała narkotykami. Czy zaginęła, bo podpadła niewłaściwym osobom?

48h. Zaginieni” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji NOWA TV

Komentarze