2021-04-29

„Demaskator. Poza prawem” - odcinek 8: Praca z internetu

0

Prowadzący bada sprawę Macieja, który miał zostać zatrudniony przez firmę logistyczną. Po wpłaceniu pieniędzy za konieczne do rozpoczęcia pracy szkolenie, właściciele zniknęli. Co jeszcze wydarzyło się w 8. odcinku serialu „Demaskator. Poza prawem” w Nowa TV?

Oglądaj Demaskator. Poza prawem online na IPLA.TV.

Adam Szwed poznaje Macieja, gdy ten zostawia mu ogłoszenie za wycieraczką samochodową. Okazuje się, że mężczyzna szuka nowej pracy, bo padł ofiarą oszustwa. Maciej aplikował na stanowisko operatora wózka widłowego i zapłacił już właścicielom firmy za stosowne szkolenie. Po pokryciu kosztów kursu mężczyźni zapadli się pod ziemię.

Prowadzący bierze sprawę Macieja i wspólnie udają się do siedziby rzekomej firmy logistycznej. Nie uzyskują jednak wiele informacji - oszuści opuścili wynajmowane biuro, a ślad po nich zaginął. Mężczyźni jadą do pobliskiego magazynu, w którym Maciej miał rozpocząć pracę. Na miejscu okazuje się, że poszkodowanych jest znacznie więcej.

Po jakimś czasie zuchwali oszuści w wynajętym biurowcu przesłuchują kandydatów na pracowników call center. Adam Szwed udaje się tam z Moniką, która odgrywa rolę studentki poszukującej pierwszej pracy. Potem prowadzący szykuje konfrontację...

Demaskator. Poza prawem w sobotę i niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji NOWA TV.

Komentarze