2021-04-22

„Demaskator. Poza prawem” - odcinek 6: „Na fachowca”

0

Prowadzący pokazuje mechanizm jednej z popularnych metod oszustwa. Na co uważać, jeżeli do domu ma przyjść specjalista od kaloryferów? Co jeszcze wydarzyło się w 6. odcinku serialu „Demaskator. Poza prawem” w Nowa TV?

Oglądaj Demaskator. Poza prawem online na IPLA.TV.

Adam Szwed postanawia na konkretnym przykładzie pokazać, w jaki sposób działa jeden z popularnych mechanizmów oszustwa na „fachowca”. W tym celu prosi swojego kolegę Bartka o pomoc. Mężczyzna wciela się w rolę hydraulika, który pod pretekstem rozpoczęcia sezonu grzewczego w mieście i obowiązkowego sprawdzenia kaloryferów przez wspólnotę mieszkaniową, dostaje się do mieszkania jednego z emerytów. Bartek stara się wzbudzić w nim zaufanie, co mu się udaje. Mężczyzna oferuje swojej ofierze pokaźną zniżkę na świadczone usługi - wymianę rzekomo starych kaloryferów.

Druga sprawa w odcinku dotyczy oszustwa na dużą sumę pieniędzy. Do Adama dzwoni jego znajoma z informacją, że jej koleżanka Laura została okradziona przez swojego partnera, Konrada. Gdy prowadzący spotyka się z Laurą, ta opowiada mu, że pożyczyła od swoich rodziców sto tysięcy złotych i przekazała swojemu partnerowi, który w zamian wystawił jej weksel, mający zagwarantować zwrot pożyczki. Adam przeprowadza śledztwo, po którym okazuje się, o co tak naprawdę chodzi w całej sprawie.

Demaskator. Poza prawem w sobotę i niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji NOWA TV.

Komentarze