2021-06-24

„Demaskator. Poza prawem” - odcinek 24: Podejrzany spadek

0

Barbara uwierzyła, że odziedziczyła dom w Nowym Jorku po dalekim krewnym. Dlaczego uwierzyła nieznajomemu mężczyźnie? Przed czym jeszcze przestrzegał prowadzący Adam Szwed? Odpowiedź w 254. odcinku serialu „Demaskator. Poza prawem” w Nowa TV?

Oglądaj Demaskator. Poza prawem online na IPLA.TV.

Barbara przez swoją łatwowierność straciła dziesięć tysięcy. Któregoś dnia do jej mieszkania zapukał mężczyzna, który przedstawił się jako prawnik reprezentujący jej dalekiego, zmarłego krewnego, oznajmił, że Barbara dostała w spadku dom w Nowym Jorku i zadeklarował pomoc w załatwieniu formalności. Niedawno manicurzystka Barbary, amatorsko zajmująca się astrologią, przepowiedziała jej niespodziewane wzbogacenie. Dlatego Barbara uwierzyła w historię i zapłaciła mężczyźnie za załatwienie formalności?

Adam Szwed demaskuje oszustwo polegające na sprzedaży fałszywego losu na loterii z rzekomą wygraną w wysokości trzech tysięcy złotych. W tym celu drukuje fałszywy los i prosi swojego współpracownika, aby ten znalazł osobę, która zechce odkupić taki los za połowę jego wartości.

Prowadzący przedstawia także mechanizm oszustwa mającego na celu pozyskanie danych osobowych wraz ze zdjęciem, które następnie są wykorzystywane do zaciągania szybkich pożyczek, tzw. chwilówek. W tym celu wynajmuje na jeden dzień biuro i umieszcza na stronach internetowych oferty pracy z wysokim wynagrodzeniem i dobrymi warunkami pracy. Zgłasza się wielu kandydatów, którzy zgadzają się na wykonanie zdjęcia wraz z dowodem osobistym trzymanym obok twarzy.

Dziękujemy za wspólne oglądanie serialu Demaskator. Poza prawem w Telewizji NOWA TV!

Komentarze