2021-06-17

„Demaskator. Poza prawem” - odcinek 22: Prezent dla mamy

0

Oto jak krok po kroku wygląda jedna z najstarszych metod oszustwa na świecie. Prowadzący aranżuje scenkę w zatłoczonym centrum handlowym. Czym jeszcze zajmował się Adam Szwed w 22. odcinku serialu „Demaskator. Poza prawem” w Nowa TV?

Oglądaj Demaskator. Poza prawem online na IPLA.TV.

Adam prosi o pomoc swoją współpracowniczkę Karolinę. Jest młodą, atrakcyjną dziewczyną, która w łatwy sposób wciela się w rolę oszustki. Jej zadanie polega na celowym wyłudzeniu pieniędzy i wywarciu presji na ofierze. Miejscem eksperymentu jest zatłoczone wejście przed jednym z centrów handlowych. Dziewczyna trzyma w rękach pudełko z ozdobną kokardą. W środku jest stłuczony, porcelanowy wazon. Następnie „przez przypadek” wpada na mężczyznę wychodzącego z centrum handlowego. Jest on zupełnie oderwany od rzeczywistości i nie wie co się dookoła niego dzieje, bo wpatrzony jest ślepo w swoją komórkę. W tym momencie dziewczyna wpada w histerię i obarcza całą winą młodego mężczyznę - o imieniu Kuba. Po chwili w obronie dziewczyny staje starszy emeryt, który ma za zadanie jeszcze bardziej wywrzeć presję na Kubie, która doprowadzi go w ostateczności do oddania dziewczynie pieniędzy za rzekomo stłuczony wazon...

Prowadzący pokazuje także, w jaki sposób działa jedno z najpopularniejszych oszustw w supermarketach, gdzie robi prowokację. Dwóch jego współpracowników wciela się w rolę ochroniarzy sklepowych, których głównym zadaniem jest wyszukanie ofiar według określonych kryteriów i podrzuceniu do ich torebek towaru ze sklepu, aby uruchomić alarm na linii kas w związku z rzekomo „niezapłaconym” towarem znalezionym w ich rzeczach osobistych. W eksperymencie brały udział dwie, zupełnie różne dziewczyny. Jedna z nich była zamożna, pewna siebie i znająca swoje prawa i obowiązki, a druga nieśmiała i podatna na wpływ otoczenia. Czy ochroniarzom uda się udowodnić kradzież? Czy będą w stanie wywrzeć taką presję na dziewczyny, aby te zapłaciły za towar lub bezpodstawne wezwanie policji w celu uniknięcia kary?

W tym odcinku Adam Szwed dostaje również „ciekawe” nagranie. Podczas transmisji online młody, czarujący mężczyzna przeprowadza prezentację towarów. Na sali siedzi wiele osób w różnym wieku. Marek - bo o nim mowa -zachwala jakość oferowanych przez siebie towarów - zestawu garnków i naczyń. Opisuje korzyści, jakie płyną z zakupu jego unikalnych patelni i garnków. Jednocześnie, podkreśla jakie zagrożenia dla życia i zdrowia niosą za sobą naczynia kupione poza jego firmą. Cały zestaw naczyń kosztuje astronomiczne pieniędzy, dlatego prowadzący postanawia wstąpić na prezentację i na własne oczy zobaczyć, gdzie w tym wszystkim jest haczyk... Co odkrywa?

Demaskator. Poza prawem w sobotę i niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji NOWA TV.

Komentarze