2021-06-17

„Demaskator. Poza prawem” - odcinek 21: Kurierski przekręt

0

Adam Szwed pomaga Marcie, która nagle musi oddać pięćdziesiąt tysięcy złotych. W jaki sposób dziewczyna wplątała się w tak poważne kłopoty? Odpowiedź w 21. odcinku serialu „Demaskator. Poza prawem” w Nowa TV.

Oglądaj Demaskator. Poza prawem online na IPLA.TV.

Od jakiegoś czasu Asia zauważa, że jej córka zachowuje się dziwnie. Na jakiekolwiek pytania reaguje arogancko i chamsko. Jest wrogo nastawiona do matki. W mieszkaniu Asia znajduje pokwitowanie z lombardu na kwotę trzydziestu tysięcy złotych. Okazuje się, że dziewczyna wzięła pożyczkę pod zastaw złotej biżuterii, którą otrzymała w spadku od swojej babci. Kobieta podsłuchuje rozmowę telefoniczną córki z jakimś mężczyzną, z której dowiaduje się, że dziewczyna jest mu winna dużą sumę pieniędzy.

W tej sytuacji Adam proponuje kobiecie tylko jedno rozwiązanie – śledzenie każdego kroku swojej córki. Odkrywają, że jakiś czas temu dziewczyna zatrudniła się do firmy jako broker kurierski. Po kilku dniach właściciele firmy poprosili dziewczynę o założenie działalności gospodarczej na własne nazwisko i otwarcie rachunku bankowego na firmę. Obiecali, że po kilku dniach przerejestrują przedsiębiorstwo na osobę trzecią. Marta im zaufała i zrobiła to, o co ją poproszono. Oprócz tego udostępniła swojemu pracodawcy login i hasło do konta bankowego. Ten błąd słono ją kosztował. Po kilku dniach dziewczyna zostaje zwolniona z firmy. A po kolejnych dwóch tygodniach odnajduje ją niejaki Wojciech. Okazuje się, że jest jednym z poszkodowanych przez tę firmę. Żąda od Marty zwrotu zaliczki w wysokości 50 tysięcy złotych, którą firma przez nią prowadzona pobrała od niego w celu sprowadzenia z USA samochodu...

Demaskator. Poza prawem w sobotę i niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji NOWA TV.

Komentarze