2021-06-10

„Demaskator. Poza prawem” - odcinek 20: Fałszywi komornicy

0

Pani Oliwia straciła pięć tysięcy złotych na rzecz oszustów. Dlaczego dała się nabrać? W jaki sprytny sposób działali mężczyźni? Adam Szwed ujawnia mechanizm tego procederu w 20. odcinku serialu „Demaskator. Poza prawem” w Nowa TV.

Oglądaj Demaskator. Poza prawem online na IPLA.TV.

Pewna czterdziestolatka zwraca się do Adama z prośbą o pomoc. Jest roztrzęsiona, ponieważ w jednej chwili pozbawiono ją oszczędności. Pewnego dnia zapukali do jej drzwi pseudokomornicy z rzekomym nakazem egzekucyjnym. Kobieta od pewnego czasu nie mieszkała już ze swoim mężem pod jednym dachem, ale wiedziała, że jest on zadłużony, dlatego taka sytuacja mogła mieć miejsce. W jaki sposób działała szajka oszustów? Kto stoi na jej czele? Adam Szwed postanawia zdemaskować naciągaczy na gorącym uczynku.

Ewa prosi prowadzącego o pomoc, bo jakiś czas temu dostała SMS-a z pogróżkami. Nadawca wiadomości pisze, że dostał od pewnego mężczyzny wysoce płatne zlecenie polegające na oblaniu dziewczyny kwasem siarkowym. Jest mu jej szkoda i jest w stanie zrobić wyjątek oraz przekazać jej informację o zleceniodawcy. Ale nie ma nic za darmo. Za informację trzeba będzie zapłacić określoną sumę. Dziewczyna w obawie o swoje życie natychmiast przelewa na jego konto bankowe pieniądze. Nie zmienia to jednak faktu, że popada w manię prześladowczą, czuje się osaczona i od tygodnia nie wychodzi ze swojego mieszkania. Kto stoi za tym oszustwem?

Demaskator. Poza prawem w sobotę i niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji NOWA TV.

Komentarze