2021-04-22

„Demaskator. Poza prawem” - odcinek 5: Cudowne lekarstwo

0

Adam Szwed stara się złapać sprzedającego podejrzane leki na „gorącym uczynku”. Młody chłopak chodzi po mieszkaniach i oszukuje łatwowiernych emerytów. Co jeszcze wydarzyło się w 5. odcinku serialu „Demaskator. Poza prawem” w Nowa TV?

Oglądaj Demaskator. Poza prawem online na IPLA.TV.

Grzegorz, syn Pani Teresy, zwraca się z prośbą o pomoc do Demaskatora. Wysyła mu nagranie, na którym widać jak młody chłopak stoi w mieszkaniu emerytki i usiłuje sprzedać jej lekarstwo. W końcu udaje mu się to zrobić. Chwilę później do mieszkania wchodzi Grzegorz i całą sytuację nagrywa na telefon. Pyta się, co robi w tym mieszkaniu i jakim prawem sprzedaje jego matce lekarstwo niewiadomego pochodzenia.

Adrian mówi, że reprezentuje jedną z firm, ale nie ma przy sobie dokumentów firmowych i certyfikatów na to lekarstwo. Grzegorzowi udaje się odzyskać gotówkę i wygania oszusta z mieszkania, ale na tym ich kontakt się nie kończy. Grzegorz obserwuje każdy jego krok i dowiaduje się, że chłopak wciąż kontynuuje swoje „praktyki”. Okrada mieszkańców tego bloku, chodząc od drzwi do drzwi i sprzedających nielegalnie preparaty medyczne emerytom. Demaskator postanawia wyjaśnić tę sprawę. Czy uda mu się przyłapać oszusta na „gorącym uczynku”?

Co jeszcze w odcinku? Od jednego z kierowców TIR, prowadzący dowiaduje się o wyjątkowo cynicznym i bardzo niebezpiecznym, zagrażającym zdrowiu i życiu typie oszustw. Jego podstawą jest odwrócenie uwagi kierowców, a następnie pozbawienie ofiar pieniędzy. Sprawcy wrzucają pod koła jadących samochodów przypominającego człowieka manekina, a następnie - gdy dwóch z nich zagaduje przerażonego kierowcę, trzeci kradnie z auta pieniądze i wszystkie wartościowe przedmioty. Adam Szwed prowadzi śledztwo mające ustalić tożsamość bandytów, a następnie przy pomocy kilku kierowców TIR-ów organizuje prowokację.

Demaskator. Poza prawem w sobotę i niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji NOWA TV.

Komentarze