2021-02-28

Filmowy marzec w Nowa TV. Jenifer Garner jako „Elektra”

0

Premierowa emisja produkcji w poniedziałek 23 marca o godz. 20:00. Co jeszcze polecamy? W marcu każdy fan dobrego kina znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy na komedię „Agent XXL 2” z Martinem Lawrence'em oraz dramaty „Droga”, „Idy marcowe” i „Chłopięcy świat” z plejadą gwiazd w obsadzie. Filmowe wieczory w Nowa TV od wtorku do niedzieli od godz. 20:00.

„Agent XXL 2” - 5 marca (piątek) o godz. 21:50
Kontynuacja przebojowej komedii sensacyjnej z Martinem Lawrence'em w roli głównej. Malcolm Turner zatrudnia się jako gosposia w rodzinie Toma Fullera (Mark Moses), którego posądza o zaprojektowanie groźnego wirusa komputerowego, otwierającego dostęp do najtajniejszych akt rządowych. W przebraniu Mamuśki przeprowadza się do domu Fullerów i roztacza troskliwą opiekę nad żoną Toma, Leah (Emily Procter) i trójką ich dzieci. Szybko przekonuje się, że jako gosposia ma ręce pełne roboty - musi nie tylko śledzić poczynania Toma, lecz także sprzątać, gotować i dbać, by dzieci Fullerów nie zapomniały o swych licznych obowiązkach. A wszystko to w przebraniu Mamuśki, która zastawia sidła na przestępców, odwiedza elegancki salon piękności dla kobiet, prowadzi konkurs dla nastolatek i dzielnie stawia czoła przeciwnościom losu...

„Droga” - 6 marca (sobota) o godz. 20:00
Mija kilka lat od tajemniczej katastrofy, która doszczętnie zniszczyła Ziemię. Ludzka cywilizacja legła w gruzach wraz z większością jej przedstawicieli. Ci, którzy przetrwali, w walce o przeżycie i pożywienie grupują się w bezwzględne gangi i stają się kanibalami. W takich okolicznościach - otoczeni przez przytłaczająca pustkę i szarość - pewien mężczyzna (Viggo Mortensen) i jego syn (Kodi Smit-McPhee) wędrują w stronę morza. Zmuszeni do opuszczenia dawnej kryjówki, przemierzają zrujnowaną Amerykę w poszukiwaniu ciepła, schronienia i ludzi, którzy, tak jak oni, wzbraniają się przed totalnym upadkiem. Do niedawna towarzyszyła im matka chłopca (Charlize Theron). Kobieta nie wytrzymała jednak psychicznie i poddała się, zostawiając ojca i syna samych. Wędrowcy nie posiadają nic oprócz tego, co mają na sobie oraz kilku cięższych rzeczy, które wiozą w wózku z supermarketu. Ich jedynym zabezpieczeniem jest pistolet z dwoma nabojami w magazynku. Przeciwko nim jest cały wyniszczony i złowrogi świat... Ekranizacja bestsellerowej powieści Cormaca McCarthy'ego, za którą autor otrzymał Nagrodę Pulitzera.

„Idy marcowe” - 11 marca (czwartek) o godz. 20:00
Stephen Meyers (Ryan Gosling) jest rzecznikiem prasowym charyzmatycznego gubernatora Pensylwanii, Mike'a Morrisa (George Clooney), który walczy o nominację prezydencką z ramienia Partii Demokratycznej. Formalnie podlega szefowi sztabu wyborczego Paulowi Zarze (Philip Seymour Hoffman), w rzeczywistości jednak sam podejmuje strategiczne decyzje. Jest profesjonalistą, zależy mu na zrobieniu kariery, ale zarazem wierzy, że Morris jest zdolny odmienić oblicze kraju. Na każde potknięcie gubernatora czyha jego rywal partyjny, senator Pullman (Michael Mantell) oraz dziennikarze na czele z cyniczną reporterką, Idą Horowicz (Marisa Tomei). Stephen pozostaje lojalny wobec Morrisa, nawet gdy szef sztabu kontrkandydata, Tom Duffy (Paul Giamatti), składa mu atrakcyjną propozycję. W tym samym czasie Meyers nawiązuje romans z młodziutką stażystką Molly Stearns (Evan Rachel Wood), co może zaszkodzić nie tylko jemu, ale także całej kampanii. Odkrywa też niepokojące fakty z życiorysu Morrisa. Sytuacja Stephena staje się coraz trudniejsza... Nominowany do Oscara scenariusz powstał na podstawie sztuki Beau Willimona, który pracował przy wielu kampaniach wyborczych.

„Elektra” - 23 marca (poniedziałek) o godz. 20:00
Elektra (Jennifer Garner) zostaje przywrócona do życia przez niewidomego mistrza sztuk walki Sticka (Terrence Stamp). Mężczyzna uczy ją nie tylko walczyć, ale także przewidywać przyszłość. Niestety, Elektra nie jest w stanie wyzbyć się wewnętrznego gniewu i musi przerwać szkolenie. Rozgoryczona zostaje płatną zabójczynią. Wykonuje zadania bez wzruszeń czy wyrzutów sumienia, nie obchodzi jej los ofiar. W końcu otrzymuje zadanie zabicia niejakiego Marka Millera (Goran Višnjić) i jego córki Abby (Kirsten Prout). Tym razem wysłuchuje opowieści o ich losie i daruje im życie. Pomaga nawet w ucieczce. Millerów ściga banda zabójców ninja, którzy zostali nasłani przez złowrogi syndykat zbrodni ukrywający się pod kryptonimem "Ręka". Od tego dnia losy wojowniczki Elektry i rodziny Millerów nierozłącznie się splatają.

„Chłopięcy świat” - 25 marca (środa) o godz. 20:00
Dramat w gwiazdorskiej obsadzie. Utah, 1957 rok. Bezrobotna, niezamożna rozwódka Caroline (Ellen Barkin) i jej kilkunastoletni syn Toby (Leonardo DiCaprio) podróżują po USA. Kobieta próbuje znaleźć pracę. Kiedy spotyka Dwighta (Robert DeNiro) - mechanika samochodowego - jest pewna, że w końcu uśmiechnęło się do niej szczęście. Romantyczny i przystojny mężczyzna szybko zdobywa jej serce. Wkrótce marząca o życiowej stabilizacji Caroline wychodzi za niego za mąż. Niestety, sielanka nie trwa długo. Wkrótce Dwight pokazuje swe prawdziwe oblicze. Staje się apodyktyczny, przejawia też sadystyczne skłonności. Z czasem zaczyna upokarzać Toby'ego. Zdesperowany chłopak pragnie za wszelką cenę opuścić dom...

Komentarze
© Nowa TV 2021