2023-04-07

Wielkanoc w Nowa TV: Kino familijne i kabaretowy maraton

0

Znakomite filmy, ulubione programy i rozrywka w najlepszym wydaniu. Święta Wielkanocne można spędzić w rodzinnym gronie, oglądając kultowe „Karate Kid 4” czy „Angry Birds” oraz inne klasyki kina familijnego. Wśród propozycji znajdują się także „Desperado 2” czy „Dzień Świstaka”. Do tego maraton „Nowej Rewii Kabaretowej”. Poznaj ofertę Nowa TV na Wielkanoc 2023 roku!

WIELKA SOBOTA, 8 KWIETNIA 2023 roku

„Rycerz Króla Artura” - godz. 17:00
Melodramat rozgrywający się w czasach, kiedy Anglią rządził legendarny król Artur. W drodze do zamku Camelot orszak narzeczonej króla, Ginewry (Julia Ormond) zostaje zaatakowany przez wojsko Malaganta, Rycerza Okrągłego Stołu, który zdradził swoich towarzyszy i zamierza przejąć władzę nad krajem. Z pomocą Ginewrze przychodzi szlachetny Lancelot (Richard Gere) i  eskortuje ją do zamku Camelot, gdzie spotyka króla Artura (Sean Connery) i słynnych Rycerzy Okrągłego Stołu. Lancelot zostaje jednym z nich i zajmuje miejsce Malaganta. Jednak pomiędzy Lancelotem i Ginewrą rodzi się uczucie. Musi dokonać najważniejszego wyboru w swoim życiu: podążyć za głosem serca, czy też dochować lojalności swojemu władcy?

„Karate Kid 4” - godz. 19:50
Kolejna część kultowej serii. Mistrz karate, Miyagi (Pat Morita) bierze pod swoją opiekę 17-letnią, zbuntowaną nastolatkę, Julie (Hilary Swank). Dziewczyna początkowo traktuje starego mistrza opryskliwie jednak z czasem oboje zaprzyjaźniają się. Okazuje się, że przyczyna takiego zachowania Julie tkwi w szkolnych problemach. Dziewczyna jest napastowana przez szefa miejscowego gangu, Neda. Im bardziej zdecydowanie odrzuca jego amory, tym bardziej jest poniżana. Pewnego dnia opowiada o wszystkim swojemu opiekunowi. Miyagi postanawia jej pomóc...

„Zmartwychwstały” - godz. 22:00
Zobacz także w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 23:05
Joseph Fiennes w roli rzymskiego trybuna, który próbuje rozwikłać zagadkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.Na prośbę Poncjusza Piłata (Peter Firth) rzymski trybun Clavius (Joseph Fiennes) otwiera śledztwo dotyczące Jezusa z Nazaretu (Cliff Curtis). Jego zadaniem jest zbadanie sprawy rzekomego zmartwychwstania żydowskiego mesjasza i odnalezienie zaginionego ciała. Władze próbują ze wszystkich sił ostudzić emocje, które pojawiły się wśród ludzi. Nie jest to jednak łatwe. Tym bardziej że czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystusa dochodzi w Jeruzalem do powstania. Intrygujące kino z religijnym przesłaniem. Kevin Reynolds, twórca filmów Robin Hood: Książę złodziei i Wodny świat, przedstawia solidnie zrealizowaną i doskonale zagraną historię o zmartwychwstaniu Chrystusa...

NIEDZIELA WIELKANOCNA, 9 KWIETNIA 2023 roku

„Dzień Świstaka” - godz. 21:00
Phil Connors (Murray), popularny telewizyjny meteorolog, wyrusza już po raz czwarty do Punxsutawney w Pensylwanii, by relacjonować obchodzony tu uroczyście 2 lutego Dzień Świstaka. Zgorzkniały i cyniczny Connors gardzi prowincjuszami i marzy o jak najszybszym powrocie do Filadelfii. Ale gdy nazajutrz o 6 budzi go ten sam co wczoraj przebój Sonny'ego i Cher "I Got You, Babe", stwierdza z przerażeniem, że znowu jest 2 lutego i znowu rozpoczyna się koszmarny Dzień Świstaka. Identycznych poranków i dni będzie, niestety, więcej. Schwytany w pętlę czasu Connors musi wciąż na nowo przeżywać najgorszy dzień swojego życia. Stopniowo jednak przyzwyczaja się do sytuacji, zaczyna rozglądać się wokół siebie, dostrzegać innych ludzi i odnajduje niespodziewanie miłość w osobie uroczej Rity (McDowell)...

„Desperado 2” - godz. 23:05
Zobacz także w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 21:00
El Mariachi (Antonio Banderas) siejący postrach i zniszczenie mściciel, podróżujący z podręcznym arsenałem w futerale od gitary, odkąd przeżył osobistą tragedię, żyje w odosobnieniu. Odnajduje go skorumpowany agent CIA, Sands (Johnny Depp) i proponuje udaremnienie zamachu na prezydenta Meksyku, który zaplanował narkotykowy baron Barrillo (Willem Dafoe).  El Mariachi przystaje na propozycję agenta, bo ma własne krwawe rachunki do wyrównania. Wyrusza do walki, mając u boku swych dwóch wiernych kompanów - Lorenzo (Enrique Iglesias) i Fideo (Marco Leonardi).

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 10 KWIETNIA 2023 roku

„Angry Birds” - godz. 8:00
Ta przezabawna animowana komedia przygodowa daje w końcu odpowiedź na pytanie, czemu ptaki są tak rozzłoszczone. Na rajskiej wyspie zamieszkałej całkowicie przez szczęśliwe nieloty - no, prawie całkowicie - Red, ptak o wybuchowym temperamencie, szybki Chuck i zmienny Bomba zawsze trzymali się na uboczu. Ale kiedy na wyspę przybywają tajemnicze zielone świnki, to właśnie do trójki tych dziwnych, niedobranych wyrzutków należy odkrycie jakie zamiary mają i co tak naprawdę knują zieloni goście.

„Daleko jeszcze?” - godz. 10:05
Gdy Nick zakochuje się w Suzanne, która jest samotną matką, początkowo nie przejmuje się, co myślą o nim jej dzieci, jako, że Suzanne uważa, że są „tylko przyjaciółmi”. Nie zniechęcony tym stwierdzeniem, Nick ciągle jest w pobliżu. Więc kiedy Suzanne potrzebuje kogoś, kto odstawi jej dzieci do Vancouver, by mogła się z nimi spotkać w Nowy Rok, Nick z radością chwyta szansę. To może być najlepsza droga do zdobycia serca ukochanej... albo też największy błąd! Nick rusza więc w podróż, którą popamięta do końca życia...

Górale - cztery odcinki od godz. 12:10
Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność. Stanowią najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Wyróżnia ją gwara, oryginalne stroje, muzyka, kultura, architektura, zwyczaje i hardy charakter. Od wieków w ten sam sposób juhasi wypasają owce, a kobiety wyrabiają oscypek. Ludzie gór mają spokój wewnętrzny, wiedzą, że nic nie muszą, nigdzie się nie spieszą – akceptują, co im daje los, żyją w symbiozie z naturą oraz porami roku.

Polacy za granicą - cztery odcinki od godz. 14:05
W programie „Polacy za granicą” spotkacie ciekawych ludzi, poznacie ich pasje oraz odkryjecie niezwykłe miejsca, które czasem znajdują się bliżej, niż nam się wydaje. Winnice Gruzji, lodowce Islandii, plaże Cypru, zaułki Stambułu - w tych miejscach spotkamy naszych rodaków! Nasi prowadzący odwiedzają Polaków, których losy rzuciły w różne zakątki świata.

„Nowa Rewia Kabaretowa” - cztery odcinki od godz. 17:00
Nowe odcinki popularnego show i pozycja obowiązkowa każdego miłośnika dobrego humoru. Satyrycy przedstawiają swoje największe hity oraz przegląd absurdalnych i zaskakujących postaci, które są zabawnym komentarzem do naszej codzienności. W rolach głównych w nowej serii programu wystąpią m.in. Kabaret Nowaki i K2.

Zaplanuj Święta Wielkanocne z Nowa TV!