2019-06-11

„Fabryka domowych przedmiotów”: Poznaj je!

0

Rzeczy, które nas otaczają, zostały najpierw zaprojektowane, wytworzone, a następnie przetestowane dla wspólnego bezpieczeńtwa. Ich stworzenie za każdym razem było wyzwaniem i wymagało zaangażowania ludzi, nowoczesnych technologii oraz maszyn. Oglądaj od poniedziałku do piątku o godz. 18:05 w Nowa TV.

Niezwykła podróż po Ameryce, podczas której zobaczymy miejsca, w których powstają domowe przedmioty. Poznamy również ludzi, którzy odgrywają ogromną rolę przy tym procesie. „Fabryka domowych przedmiotów” w fascynujący sposób przedstawi ciekawe fakty dotyczące popularnych produktów znajdujących się w każdym domu.

Odcinek 7

Jak powstają plastikowe butelki? W programie przeniesiemy się do fabryki w Teksasie, gdzie każdego dnia tony plastiku są zamieniane w 10 tysięcy desek do krojenia. Następnie zawitamy do Ohio, gdzie powstają toalety. 

Odcinek 8

Tym razem kamera zawita do fabryki misek, w której każdy produkt jest szczegółowo kontrolowany przed wypuszczeniem na rynek. Następnie autorzy programu zaprezentują etapy powstawania popularnego grilla, stałego elementu wyposażenia wielu przydomowych ogródków. Na zakończenie widzowie przekonają się, jak powstają gumki i chińska porcelana.

Odcinek 9

Każdego roku w Tennessee, tony roztopionego metalu i góry piasku zmieniają się w trzy miliony patelni. Z kolei z brazylijskiego drewna, kilometrów lin i ciężkiej pracy ludzi i maszyn powstają luksusowe hamaki. Na koniec wizyta w nowojorskiej fabryce, której linię produkcyjną każdego dnia opuszczają noże, widelce i łyżeczki.

Odcinek 10

Z Wisconsin pochodzą cieszące oko kolorowe spryskiwacze. W sercu Południowej Karoliny działa przedsiębiorstwo, które rocznie opuszcza ponad milion żarówek. Z kolei z Minnesoty wywodzą się kosze na śmieci. Czy wiesz z czego powstają?

Odcinek 11

Każdego roku wytwórnia mopów w Illinois produkuje tyle materiału, że zdołałaby dotrzeć na Księżyc trzy razy. Działa tam również fabryka młotków. Autorzy programu „Fabryka domowych przedmiotów” goszczą też w przedsiębiorstwie wytwarzającym materace w królewskich rozmiarach. Każdy produkt jest wytwarzany ręcznie. Na koniec wizyta w istniejącej od 80 lat słynnej fabryce zapalniczek w Pennsylvanii, gdzie każdego roku powstaje 12 milionów tych przedmiotów.

Odcinek 12

Każdego roku fabryka w Ohio wytwarza 150 milionów balonów rocznie, wykorzystując do tego płynny lateks. Dmuchawa do liści to propozycja dla właścicieli zadrzewionych ogrodów. Wytwórnia zastawy stołowej w zachodniej Wirginii produkuje 18 milionów części każdego roku. Firma ma długą tradycję. Istnieje od 1930 roku. W Ohio znajduje się też fabryka będąca spełnieniem marzeń każdego miłośnika rajdów samochodowych. Z linii produkcyjnej schodzą tam bowiem plastikowe łóżka o kształcie auta, wyposażone w koła, światła i kołpaki.

„Fabryka domowych przedmiotów” od poniedziałku do piątku o godz. 18:05 w Telewizji Nowa TV.

Komentarze
© Nowa TV 2019