24h online
Wściekłe psy. Wszystko o filmie źródło: Daro Film Distribution

Wściekłe psy. Wszystko o filmie

Tarantinowskie kino do szpiku kości

Wściekłe psy – debiut reżyserski Quentina Tarantino to brutalne, męskie kino. Po nieudanym napadzie na jubilera, grupa najemnych przestępców zdaje sobie sprawę, że wśród nich jest zdrajca. Ukrywający się w starym magazynie gangsterzy wchodzą w brutalne rozgrywki między sobą, mające ujawnić konfidenta. Wszystko zmierza do bardzo krwawego końca.

Wściekłe psy to krwawa historia, która rozpoczyna się od tego, że gangsterski boss Joe Cabot i jego syn Eddie (Chris Penn) planują napad na jubilera. W tym celu wynajmują sześciu przestępców. Pan Biały (Harvey Keitel), Pan Pomarańczowy (Tim Roth), Pan Brązowy (Quentin Tarantino), Pan Niebieski (Edward Bunker), Pan Różowy (Steve Buscemi) i Pan Blond (Michael Madsen) noszą pseudonimy, ponieważ z założenia mają być sobie obcy i skupieni wyłącznie na „robocie”.

Wściekłe psy – polski operator

Nie mają wątpliwości, że zadanie się uda. Jednak nie wszystko idzie według zamierzonego planu. W czasie akcji nieoczekiwanie pojawia się policja. Gangsterzy są zdezorientowani, dwóch z nich ginie. Po napadzie pozostała czwórka spotyka się w opuszczonym magazynie. Czekając w kryjówce na zleceniodawcę, zaczynają podejrzewać, że wśród nich znajdował się zdrajca. Dochodzi do wymiany ostrych słów i wzajemnych oskarżeń. Atmosfera staje się coraz bardziej napięta. Poszukiwania winnego powodują spięcia i nieubłaganie prowadzą do krwawego końca.

Autorem zdjęć do filmu Wściekłe psy jest polski operator Andrzej Sekuła, który pracował także z Quentinem Tarantino przy jego głośnym filmie „Pulp Fiction”.

film kryminalny

wściekłe psy

Redakcja nowa.tv
date_range 23 stycznia 2017 schedule 13:46