24h online
Wojna w Dolomitach. Wszystko o filmie źródło: Premiere Entertainment Group, LLC

Wojna w Dolomitach. Wszystko o filmie

Miłość w czasach I wojny światowej

Zakochany w pięknej Włoszce austriacki żołnierz próbuje przedostać się przez góry, by uratować wybrankę.

Maj 1915 roku, Południowy Tyrol. Na ślubie swojej siostry Andrel Gruber (William Moseley) poznaje piękną Włoszkę Franceskę Calzolari (Eugenia Costantini). Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Tego samego dnia Włochy wypowiadają wojnę Austro-Węgrom. Żeby uratować swoje życie, Francesca zostaje kochanką miejscowego nauczyciela, Fritza Weinbergera (Fritz Karl).

Kiedy Andrel dowiaduje się o ich romansie, rusza na front i o własnych siłach odpiera atak włoskiej piechoty. Tymczasem Austriakom udaje się pochwycić Angelo Calzolariego (Giulio Cristini), brata Franceski. Po uwolnieniu jeńca on i Andrel spieszą na ratunek dziewczynie. Tylko jednemu z nich uda się dotrzeć do celu wyprawy.

romans

wojna w dolomitach

Redakcja nowa.tv
date_range 10 stycznia 2017 schedule 13:12

Tegoroczne walentynki już za nami więc zamiast rozpisywać się o najwspanialszych filmowych romansach
i najlepiej dobranych ekranowych parach postanowiliśmy przekornie sporządzić subiektywne zestawienie bohaterów, miedzy którymi zamiast chemii jest wzajemna niechęć lub co chyba jeszcze gorsze zupełna obojętność. Film to medium, którym rządzi prawda ekranu i o ile emocje można zagrać to chemii na ekranie odtworzyć się nie da i chociaż mielibyśmy do czynienia ze wspaniałym scenariuszem, nieograniczonym budżetem i zdolnym reżyserem to jeśli miedzy głównymi bohaterami nie zaiskrzy, nie będzie sympatii a nawet pożądania to katastrofa przedsięwzięcia jest pewna a wyżej wymienione atuty produkcji przestają mieć znaczenie.

Redakcja nowa.tv
date_range 15 lutego 2017 schedule 19:26