24h online
Wojna w Dolomitach. Wszystko o filmie źródło: Premiere Entertainment Group, LLC

Wojna w Dolomitach. Wszystko o filmie

Miłość w czasach I wojny światowej

Zakochany w pięknej Włoszce austriacki żołnierz próbuje przedostać się przez góry, by uratować wybrankę.

Maj 1915 roku, Południowy Tyrol. Na ślubie swojej siostry Andrel Gruber (William Moseley) poznaje piękną Włoszkę Franceskę Calzolari (Eugenia Costantini). Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Tego samego dnia Włochy wypowiadają wojnę Austro-Węgrom. Żeby uratować swoje życie, Francesca zostaje kochanką miejscowego nauczyciela, Fritza Weinbergera (Fritz Karl).

Kiedy Andrel dowiaduje się o ich romansie, rusza na front i o własnych siłach odpiera atak włoskiej piechoty. Tymczasem Austriakom udaje się pochwycić Angelo Calzolariego (Giulio Cristini), brata Franceski. Po uwolnieniu jeńca on i Andrel spieszą na ratunek dziewczynie. Tylko jednemu z nich uda się dotrzeć do celu wyprawy.

romans

wojna w dolomitach

Redakcja nowa.tv
date_range 10 stycznia 2017 schedule 13:12
Romans w Nowoczesnej? Podobnych przypadków było więcej
Ryszard Petru i Joanna Schmidt nie są pierwsi

Polityczni liderzy muszą liczyć się z tym, że swoją charyzmą mogą oddziaływać również na partyjne koleżanki, a wyborcy z zaciekawieniem będą śledzić wszystko, co dotyczy ich reprezentantów w Sejmie. Kiedyś Janusz Maksymiuk i Sandra Lewandowska z Samoobrony czy Jarosław Kaczyński i Jolanta Szczypińska z PiS, obecnie Ryszard Petru i Joanna Schmidt z Nowoczesnej – czy polityczna aura sprzyja zacieśnianiu damsko-męskich więzi?

Redakcja 24 godziny
date_range 4 stycznia 2017 schedule 12:10