24h online
W chmurach. Wszystko o filmie źródło: Paramount Pictures

W chmurach. Wszystko o filmie

Kobiety zmieniają odloty Georga Clooney’a – wtorek, 22:00

Ryan Bingham, brawurowo zagrany przez Georga Clooney’a, jest specjalistą od zwalniania ludzi. Żyje w podróży – jego dom to lotniska, pierwsza klasa w samolocie i eleganckie hotele. Przystojny i uwodzicielski Ryan wiedzie wygodne życie bez zobowiązań, a najbardziej ceni sobie wolność i korzystanie z przyjemności. Gdy poznaje Alex, zaczyna myśleć o zmianach.

Ryan (George Clooney) oficjalnie zajmuje się „doradztwem dotyczącym zmian w karierze zawodowej”. W praktyce oznacza to, że na zlecenie wielkich korporacji, jeździ po kraju, aby w imieniu prezesów wręczać wymówienia pracownikom. Ma opracowane specjalne metody, dopasowane ściśle do profilu „klienta”, tak aby proces zwalniania przebiegał możliwie bezproblemowo.

Ryan nie zastanawia się nad konsekwencjami swojej pracy. Ma niewdzięczne zajęcie, ale prywatnie jest czarującym, przystojnym facetem, który łatwo zyskuje sympatię innych.  Dla niego liczy się niezależność, nie zamierza zakładać rodziny. Jest zadowolony z siebie i swojego stylu życia. Nie odczuwa samotności.

Jego ustalony porządek zakłóca pojawienie się dwóch kobiet. Jedna z nich to Alex (Vera Famiga) – równie niezależna jak on, a to go bardzo fascynuje. Dla niej jest gotowy złamać swoje zasady. Druga kobieta to młoda współpracowniczka Natalia (Anna Kendrick), która wprowadza rewolucyjne zmiany w metodach pracy takich specjalistów jak Ryan. Za sprawą tych dwóch kobiet jego życie prywatne i zawodowe wywróci się do góry nogami.

Film w reżyserii Jasona Reitmana zdobył na całym świecie uznanie krytyków i widzów. Dostał sześć nominacji do Oscara (między innymi dla Georga Clooney’a za pierwszoplanową rolę męską) oraz otrzymał nagrodę Emmy za najlepszy scenariusz.

dramat

film

romans

george clooney

Redakcja nowa.tv
date_range 15 listopada 2016 schedule 14:48
Oscary 2017: kto był zwycięzcą wieczoru?
Twórcy „La La Land” musieli oddać statuetkę

Najwięksi twórcy świata filmu zjechali do Los Angeles na ceremonię rozdania Oscarów. Od samego początku faworytem był film „La La Land”, który miał aż 14 nominacji do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Ile statuetek zgarnęli ostatecznie twórcy filmu? Nie obyło się także bez fatalnej pomyłki…

Redakcja 24 godziny
date_range 27 lutego 2017 schedule 10:36