24h online
Upiór w operze. Wszystko o filmie źródło: Paramount Pictures

Upiór w operze. Wszystko o filmie

Śpiewaczka budzi się w innej epoce – czwartek, 22:45

Adaptacja klasycznej powieści Gastona Lerouxa. Młoda śpiewaczka z Broadway’u odnajduje utwór muzyczny napisany 100 lat wcześniej przez tajemniczego kompozytora Erica Destlera. Gdy wykonuje go podczas jednego z przesłuchań, ulega wypadkowi i traci przytomność. Budzi się w innej epoce – na scenie londyńskiej opery pod koniec XIX wieku.

Christine Day (Jill Schoelen) uczy się śpiewu w prestiżowej szkole Julliard w Nowym Jorku. Jej przyjaciółka Meg (Molly Shannon) podsuwa jej tajemniczy utwór nieznanego autora, który znalazła w bibliotece. Zaciekawione przyjaciółki szukają dodatkowy informacji o kompozytorze.

Odkrywają, że Eric Destler (Robert Englund) mógł być zamieszany w morderstwa oraz zniknięcie młodej śpiewaczki, na punkcie której miał o obsesję. Swego czasu Eric zawarł pakt z diabłem. W zamian za wieczną sławę swojej muzyki, zgodził się na oszpecenie i klątwę, mówiącą, że nikt go nigdy nie pokocha.

Christine decyduje się zaprezentować muzykę Erica na przesłuchaniu w nowojorskiej operze. Gdy dziewczyna staje na scenie, aby zaprezentować odnalezione dzieło, spada na nią worek z piskiem. Christine traci przytomność. Budzi się w XIX wiecznym Londynie jako dublerka sławnej divy operowej Carlotty (Stephanie Lawrance). Pojawia się też tajemniczy geniusz Eric, który będzie starał się pomóc Christine w karierze.

horror

film grozy

upiór w operze

Redakcja nowa.tv
date_range 25 listopada 2016 schedule 16:17