24h online
Trzy królestwa. Wszystko o filmie źródło: Monolith Films Sp. z o.o.

Trzy królestwa. Wszystko o filmie

Monumentalna megaprodukcja Johna Woo

Trzy królestwa to megaprodukcja Johna Woo (reżysera „Mission: Impossible 2”) opowiada o schyłku panowania dynastii Han, kiedy to Chiny rozpadły się na Trzy Królestwa. Monumentalny chiński dramat historyczny był pokazywany w 43 krajach na całym świecie.

Najsilniejsza dynastia Chin chce przejąć kontrolę nad całym krajem. Konkurenci, czując zagrożenie, zawierają ze sobą pakt. Jak zakończy się ostateczne, krwawe starcie na Czerwonym Klifie? Kto z potężnej armii Cao Cao okaże się bohaterem, a kto zwykłym tchórzem?

Do światowych kin trafiła skrócona, dwuipółgodzinna wersja Trzech Królestw, w chińskim oryginale film podzielono na dwie części, które trwały razem prawie pięć godzin. Scenariusz filmu został oparty na XIV-wiecznej chińskiej powieści autorstwa Luo Guanzhonga, której akcja toczy się w burzliwych latach upadku dynastii Han i w Epoce Trzech Królestw. Akcja zaczyna się w 169 roku, a kończy w 280 roku, w momencie ponownego zjednoczenia Chin.

John Woo to jeden z bardziej znanych i cenionych reżyserów kina akcji. Spod jego rąk wyszły takie produkcje jak: „Mission: Impossible 2”, „Bez twarzy”, „Nieuchwytny cel”.

film akcji

trzy królestwa

film historyczny

Redakcja nowa.tv
date_range 9 grudnia 2016 schedule 11:54