24h online
Szatan z 7 klasy. Krzysztof Globisz w formie. Lektura w TV źródło: Telewizja Polska

Szatan z 7 klasy. Krzysztof Globisz w formie. Lektura w TV

Sobota, godz. 11:00

Szatan z 7 klasy to najnowsza adaptacja znanej powieści Kornela Makuszyńskiego. W literackie postacie wcielili się między innymi: Krzysztof Globisz, Wojciecha Malajkata i Leon Niemczyk.

Lata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego pod Wilnem zjawia się tajemniczy Francuz. Koniecznie chce on kupić tę zadłużoną i chylącą się ku upadkowi posiadłość. Właściciel majątku odmawia jednak sprzedaży. Wkrótce z domu zaczynają po kolei znikać stare drzwi. Piotr Gąsowski, brat Iwona i profesor historii w gimnazjum, prosi o pomoc w rozwiązaniu zagadki nietypowych kradzieży swojego najlepszego ucznia, Adama Cisowskiego.

Szatan z 7 klasy. Streszczenie lektury

Chłopiec znany jest ze swoich zdolności detektywistycznych. Wkrótce odkrywa on, że przyczyną znikania drzwi jest odnaleziony w 1836 roku w Paryżu list Kamila de Berier, pułkownika armii napoleońskiej. Przed śmiercią zostawił on wskazówki dotyczące ukrytego skarbu. Film jest najnowszą adaptacją znanej powieści Kornela Makuszyńskiego.

Szatan z 7 klasy. Zobacz pełną obsadę

W pełnej obsadzie filmu zobaczymy między innymi: Krzysztofa Globisza, Wojciecha Malajkata, Leona Niemczyka, Rafał Cieszyńskiego, Emiliana Kamińskiego, Justyne Sieńczyłło, Krystynę Tkacz, Jerzego Bończaka.

film familijny

lektura

krzysztof globisz

szatan z 7 klasy

Redakcja nowa.tv
date_range 3 lutego 2017 schedule 12:41