24h online
Rozważna i romantyczna. Wszystko o filmie źródło: Colgems Produtions LTD

Rozważna i romantyczna. Wszystko o filmie

Oscarowa ekranizacja powieści Jane Austen – poniedziałek, 20:00

Miłosne i obyczajowe perypetie trzech sióstr, które po śmierci ojca zostały pozbawione domu i środków do życia. Skazane na łaskę rodziny, muszą przetrwać w świecie sztywnych konwenansów XVIII-wiecznej Anglii. W filmie występuje plejada gwiazd, m.in. Kate Winslet, Emma Thompson i Hugh Grant.

Henry Dashwood umiera, a cały majątek zgodnie z prawem dziedziczy jego syn z pierwszego małżeństwa, John. Siostry Dashwood muszą opuścić rodzinną posiadłość. Najstarsza Elinor (Emma Thompson) jest rezolutną i oczytaną kobietą, twardo stąpającą po ziemi. Marianne (Kate Winslet) ma niespełna 20 lat i żyje w nierealnym świecie romantycznych uniesień. Najmłodsza Margaret to urwis w spódnicy, woli zabawy w ogrodzie od nudnego życia towarzyskiego.

Siostry i ich matka mieszkają u zamożnego kuzynostwa na angielskiej prowincji. Wiejską idyllę burzą pojawiający się na horyzoncie mężczyźni. Marianne wdaje się w romans z młodym, bogatym Johnem Willoghby (Greg Wise), odrzucając statecznego, acz nieśmiałego pułkownika Brandona (Alan Rickman). Elinor zakochuje się natomiast w uroczym Edwardzie Ferrasie (Hugh Grant), lecz nie umie okazać mu swych uczuć. Perypetie miłosne zakochanych będą źródłem wielu nieporozumień i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Czy młode kobiety odnajdą szczęście i zdobędą serca ukochanych?

Kostiumowy film w reżyserii Anga Lee zdobył 6 nominacji do Oscara i otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany. Występuje w nim plejada gwiazd – zdobywczynie statuetki Akademii Filmowej – Emma Thompson i Kate Winslet oraz zdobywcy Złotych Globów i nagrody BAFTA – Hugh Grant i Alan Rickman.

melodramat

rozważna i romantyczna

film kostiumowy

Redakcja nowa.tv
date_range 13 grudnia 2016 schedule 13:37