24h online
Rodzina Addamsów 2. Wszystko o filmie źródło: Paramount Pictures

Rodzina Addamsów 2. Wszystko o filmie

Dalsze losy upiornej rodzinki

Kontynuacja znakomitej czarnej komedii, opowiadającej o wyjątkowej rodzinie Addamsów. Na świecie pojawia się nowy potomek Morticii i Gomeza. Starsze dzieci chcą się pozbyć maleństwa, a nowa niania zamierza uwieść i zamordować wujka Festera. Brzmi przerażająco i nieprawdopodobnie, a to dopiero początek niesamowitych przygód upiornej rodzinki.

Na świecie pojawia się Pubert – malec o intrygującym uśmiechu, bladej cerze i szarmanckim wąsiku odziedziczonym po ojcu. Jego nastoletnie rodzeństwo nie jest zbyt zadowolone z nowej sytuacji w domu. Wednesday (Christina Ricci) i Pugsley postanawiają pozbyć się brata, ponieważ według starej przepowiedni: narodziny nowego potomka oznaczają śmierć jednego z poprzednich.

Gomez (Raul Julia) i Morticia (Anjelica Huston) nie wiedzą nic o planach swoich pociech i zamierzają zatrudnić dla Puberta opiekunkę. Jedyną osobą, która przyjmuje ofertę Addamsów jest Debbie Jellinsky (Joan Cusack). W rzeczywistości kobieta jest seryjną morderczynią o kryptonimie „Czarna Wdowa”, która pozbawiła życia swoich trzech mężów. Przebiegła zbrodniarka bierze na cel poczciwego wujka Festera (Christopher Lloyd). Planuje wyjść za niego za mąż, następnie zamordować go i przejąć cały majątek rodziny. Nie podejrzewający niczego Fester zakochuje się po uszy w nowej niani.

Film w reżyserii Barry’ego Sonnenfelda („Faceci w czerni”, „Jak zostać kotem”) dostał nominację do Oscara w kategorii najlepsza scenografia oraz nominację do Złotego Globu dla Anjeliki Huston za rolę Morticii.

 

rodzina addamsów

rodzina addamsów 2

Redakcja nowa.tv
date_range 29 listopada 2016 schedule 14:23

Addamsowie – najbardziej upiorna i ekscentryczna amerykańska rodzina, podkreślająca tradycyjne wartości w całkowicie nietradycyjny sposób, za co pokochał ją niemal cały świat. Stanowi ogromny fragment kultury popularnej, która nie przeszła do historii ale oddziałuje w ten sam, intensywny i żywy sposób.

Aleksandra Dudek Redaktor
date_range 25 listopada 2016 schedule 15:37