24h online
Rodzina Addamsów. Kultowa filmowa familia w TV źródło: Paramount Pictures

Rodzina Addamsów. Kultowa filmowa familia w TV

Piątek, 20:30

W domu na bagnach, na mrocznym odludziu, mieszka koszmarny klan Addamsów. Choć mają przerażające przyzwyczajenia i osobliwe poczucie humoru są kochającą się rodziną. Ich spokój zakłóca pojawienie się zaginionego przed laty wujka Festera, który ma bardzo niecne plany.

Głową rodziny jest Gomez (Raul Julia). Mężczyzna ma hiszpański wąsik, pali cygara i jest uwodzicielski. Najbardziej na świecie kocha swoją żonę Morticię (Anjelica Huston). Wysoka i smukła pani domu zawsze nosi długą czarną suknię. Ich dzieci są nie mniej ekscentryczne. Wednesday (Christina Ricci) to nastolatka, która uwielbia dręczyć brata Pugsleya i nie rozstaje się z bezgłową lalką Marrie. Ubiera się wyłącznie na czarno i nigdy się nie uśmiecha.

W ich domu mieszka również olbrzymi lokaj przypominający Frankensteina oraz jego pomocnik Rączka – ożywiona dłoń biegająca na palcach. Całości dopełnia kuzyn Coś, który składa się głównie z długich, gęstych włosów. Nosi melonik oraz okulary i cieszy się ogromnym powodzeniem u kobiet. Siedziba Addamsów wypełniona jest narzędziami tortur, ukrytymi przejściami, pułapkami i wszystkim, co napawa grozą.

W tym świecie Addamsowie czują się szczęśliwi i bezpieczni. Gdy do ich drzwi zapuka dawno niewidziany Fester (Christopher Lloyd) rodzinna równowaga zostanie zburzona. Brat Gomeza zamierza pozbyć się upiornej rodzinki i przejąć tajny skarbiec, znajdujący się w domu. Nie wszystko pójdzie po jego myśli.

Wielki przebój kinowy w reżyserii Barry’ego Sonnefelda („Faceci w czerni”, „Jak zostać kotem”) jest ekranizacją popularnego komiksu amerykańskiego. Film został nominowany do Oscara i Złotego Globu. Zarobił blisko 200 mln dolarów.

film fantasy

film komediowy

rodzina addamsów

Redakcja nowa.tv
date_range 21 listopada 2016 schedule 14:28

Addamsowie – najbardziej upiorna i ekscentryczna amerykańska rodzina, podkreślająca tradycyjne wartości w całkowicie nietradycyjny sposób, za co pokochał ją niemal cały świat. Stanowi ogromny fragment kultury popularnej, która nie przeszła do historii ale oddziałuje w ten sam, intensywny i żywy sposób.

Aleksandra Dudek Redaktor
date_range 25 listopada 2016 schedule 15:37