24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Redakcja. Dział Śledczy. Wszystko o serialu [WIDEO]

Dostępny na vod NOWA TV

Serial ukazuje pracę działu śledczego redakcji gazety codziennej w odkrywaniu spraw kryminalnych, nadużyć i przekrętów. Każdy z odcinków składa się z dwóch linii dramaturgicznych: zamkniętego w ramach odcinka śledztwa, zakończonego ujęciem sprawców oraz wątku obyczajowego, kontynuowanego przez całą serię. W serialu zobaczymy m.in. Macieja Wilewskiego i Dorotę Fórmanowską.

Redakcję śledczą gazety „Express Codzienny” tworzy zespół zgranych redaktorów. Wszyscy są profesjonalistami i z pasją oddają się swoim zawodowym obowiązkom. Lubią się także prywatnie. Zawsze mogą na siebie liczyć i wspierają się w trudnych momentach. Basia (Anna Wicka) jest młodą, ambitną dziennikarką. Nigdy się nie poddaje. Praca w „Expresie Codziennym” jest spełnieniem jej zawodowych marzeń. W Basi podkochuje się Adam – kolega z biurka obok. Adam (Paweł Hajnos) ma talent, lekkie pióro i bystry umysł. Niestety ma też wadę – nie potrafi uwierzyć w siebie i jest nieśmiały wobec kobiet.

Młoda, nieco bezczelna i pewna siebie Dora (Daria Brudnias) jest nowym członkiem zespołu. W redakcji zajmuje się głównie fotografią i pozyskiwaniem informacji. To silna osobowość, chodząca własnymi ścieżkami. Na czele działu śledczego stoi „dziennikarska wyga” – Marek (Maciej Wilewski). Sukces osiągnął ciężką pracą, a redakcja stanowi dla niego substytut domu. Dla Marka dziennikarstwo to służba. Redaktor naczelną „Expressu Codziennego” jest Alicja (Dorota Fórmanowska).

W serialu pokazane są trudne sytuacje i zbrodnie, które mogą wydarzyć się w prawdziwym życiu. Tematyka jest bardzo różnorodna: od oszustw przy najmie mieszkania, poprzez porwania, wymuszenia i rozboje, aż po molestowania oraz brutalne morderstwa z wyrachowania.

„Redakcja. Dział Śledczy” to serial z gatunku docu scrpit. Ogromnym atutem produkcji jest to, że jako komentatorzy wydarzeń przedstawionych w serialu, występują eksperci, a nie aktorzy odgrywający role ekspertów. Wśród nich zobaczymy m.in.: psycholog Marię Rotkiel, psycholog Joannę Godecką-Nowak, oficera policji Roberta Duchnowskiego, adwokata Piotra Niwińskiego i lekarza Łukasza Durajskiego.

redakcja. dział śledczy

serial

redakcja

Redakcja nowa.tv
date_range 2 listopada 2016 schedule 13:22