24h online
Ratownicy. Serial z Bogusławem Lindą w reżyserii zmarłego Marcina Wrony źródło: Telewizja Polska

Ratownicy. Serial z Bogusławem Lindą w reżyserii zmarłego Marcina Wrony

Od poniedziałku do piatku o 17:20

Ratownicy to serial fabularny opowiadający historię grupy ratowników pracujących w wysokich i niebezpiecznych Tatrach. Ekstremalne akcje ratownicze to dla nich codzienność. W serialu zobaczymy m.in. Bogusława Lindę, Krzysztofa Globisza, Tomasza Schuchardta i Pawła Domagałę. Ratowników wyreżyserował zmarły tragicznie w 2015 roku Marcin Wrona.

Głównym bohaterem serialu Ratownicy jest Jan Tarnowski, były opozycjonista, który w stanie wojennym siedział w więzieniu. Tarnowski jest surowym i stanowczym naczelnikiem Pogotowia Górskiego, a przede wszystkim jednym z najlepszych ratowników w Polsce. Była żona Tarnowskiego – Dorota, mieszka w Zakopanem z mężem Witoldem. Syn Jana wpada w kłopoty na studiach, buntuje się, bo tak jak ojciec, także chce zostać ratownikiem.

Ratownicy. Pełna obsada. Linda, Schuchardt, Domagała

W pełnej obsadzie serialu Ratownicy występują: Bogusław Linda, Agnieszka Wosińska, Krzysztof Globisz, Tomasz Schuchardt, Jacek Koman, Przemysław Bluszcz, Paweł Domagała, Michał Czernecki, Natalia Rybicka, Dorota Landowska, Roma Gąsiorowska i Mikołaj Roznerski. Reżyserem serialu Ratownicy jest Marcin Wrona (Moja krew, Chrzest, Demon), który we wrześniu 2015 roku popełnił samobójstwo poprzez powieszenie. Operatorem jest Marcin Koszałka.

ratownicy

serial

Redakcja nowa.tv
date_range 10 lutego 2017 schedule 16:20