24h online
Randka w ciemno. Amerykańska adaptacja romantycznego komediodramatu T. van Gogha źródło: Cinemavault

Randka w ciemno. Amerykańska adaptacja romantycznego komediodramatu T. van Gogha

Wszystko o filmie

Małżeństwo w rozpadzie po tragicznym wypadku w skutek którego ginie ich córka, każdego dnia podejmuje trudną walką o naprawę związku gdyż wciąż łączy ich miłość...

Janna (Patricia Clarkson) i Don (Stanley Tucci) byli kiedyś szczęśliwym i kochającym się małżeństwem. Sielanka nie trwała jednak długo. Pewnego dnia ich córka ginie w wypadku. Od tego momentu relacje między małżonkami psują się z dnia na dzień. Nie potrafią nawet ze sobą normalnie rozmawiać. Stają się dla siebie zupełnie obcymi ludźmi. Mimo, że ich związek przeżywa poważny kryzys, nie decydują się na rozstanie. Postanawiają udawać przed światem i samymi sobą, że wszystko jest w porządku i radzą sobie z tą najtrudniejszą dla rodziców sytuacją.

Randka w ciemno to remake tak samo zatytułowanego filmu Theo van Gogha (min. Wywiad, Szósty maja czy Poddanie), kontrowersyjnego reżysera zamordowanego przez islamskiego fundamentalistę w 2004 roku w wyniku religijnej i politycznej nietolerancji. Film jest drugą częścią trylogii Triple Theo, projektu, którego celem jest ponowne nakręcenie holenderskich filmów van Gogha w wersji anglojęzycznej ale tym razem w nowojorskiej scenerii, tak jak tego chciał sam reżyser. Wszystkie trzy filmy to kameralne, niskobudżetowe dramaty. Pierwszy – Interview, wyreżyserował Steve Buscemi, który zagrał również główną rolę męską. Na ekranie partneruje mu znana min. z filmu Casanova, brytyjska aktorka Sienna Miller.

Wyreżyserowana przez Stanleya Tucci Randka w ciemno zebrała przychylne recenzje. W rolach głównych obok Tucciego, który po wycofaniu się z projektu Tonyego Shalhouba (Detektyw Monk) zdecydował się wcielić w rolę  Dona, zobaczymy popularną aktorkę Patricie Clarkson. Autorem zdjęć jest wielokrotnie współpracujący z van Goghiem, Thomas Kist.

Adaptacją trzeciej części trylogii, zatytułowanej 06 zajmie się John Turturro. Tak jak w przypadku dwóch pierwszych części, w prace przy tych filmach zostaną zaangażowani współpracownicy Theo van Gogha. W ten sposób Trylogia Theo jest kontynuacją wizji tragicznie zmarłego twórcy i jednocześnie pozwala zaprezentować indywidualizm i artyzm pokolenia nowojorskich filmowców.

randka w ciemno

stanley tucci

patricia clarkson

Redakcja nowa.tv
date_range 27 kwietnia 2017 schedule 13:30