24h online
Przeznaczenie. Opowieść o przeciwnościach losu i trudnej drodze do szczęścia źródło: MonteCristo International Entertainment LLC.

Przeznaczenie. Opowieść o przeciwnościach losu i trudnej drodze do szczęścia

Wszystko o filmie

Para skandynawskich emigrantów postanawia rozpocząć nowe życie w Kanadzie. Trudne czasy Wielkiego Kryzysu i bezlitosna preria stają na drodze do ich szczęścia. Gdy nadchodzi krytyczny moment, bohater postanawia zrealizować absurdalny pomysł – chce zbudować statek, który pomoże jego rodzinie szczęśliwie wrócić do ojczyzny.

Tomas Sorensen (Nikolaj Lie Kas) jest pełnym pasji idealistą, patrzącym na świat z optymizmem. Wyemigrował do Kanady z Norwegii w poszukiwaniu nowego, dostatniego życia. Jego marzenia o lepszym świecie zostają szybko skonfrontowane z nieprzystępną i suchą prerią oraz ekonomicznym kryzysem lat 20. Tomas postanawia wyruszyć na poszukiwanie pracy, pozostawiając w domu  na pustkowiu swoją rodzinę. Ukochana żona Solveign (Line Verndal) zgodziła się na wyjazd do obcego kraju z miłości do męża, ale w głębi duszy uważa, że nie była to dobra decyzja. Zdana na siebie w obliczu problemów finansowych, próbuje ratować sytuację, idąc na niebezpieczny układ z pracownikiem banku Cameronem (Gil Bellows). Gdy Tomas wraca, zastaje w domu przerażone dzieci bez matki. Solveign umarła podczas jego nieobecności. Mężczyzna wpada w rozpacz. Postanawia zrealizować niedorzeczny pomysł. Pośród suchej prerii zamierza wybudować statek, którym jego rodzina wróci do ojczyzny. Jedyną nadzieją na ratunek są dzieci, których miłość i nadzieja mogą ocalić odchodzącego od zmysłów ojca.

Film jest wzruszającą opowieścią o przeciwnościach losu niszczących marzenia i budującej  potędze miłości. Obraz został nagrodzony na międzynarodowych festiwalach w New Jersey i Sedonie. Rolę Camerona zagrał Gil Bellows, laureat nagród Emmy i Złotego Globu znany z serialu Ally McBeal.

gil bellows

dramat obyczajowy

Redakcja nowa.tv
date_range 19 kwietnia 2017 schedule 14:55