24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

John McCook: kobiety Erika mnie przerażają

„Moda na sukces” od poniedziałku do piątku o 19:30

– Nosimy tę samą bieliznę. Zdecydowanie, chciałbym mieć niewielką część jego rachunku bankowego. Ale kobiety Erika mnie przerażają – powiedział John McCook, czyli Eric Forrester z serialu „Moda na sukces”, w rozmowie z NOWA TV.

John McCook w serialu „Moda na sukces” nieprzerwanie od 29 lat wciela się w rolę Erika, nestora rodu Forresterów a także założyciela domu mody haute couture - Forrester Creations. Nie ulega wątpliwością, że John McCook jest gwiazdą, nam dał się poznać jako aktor mający kapitalne poczucie humoru i ogromny dystans do siebie.

 

Występujesz w Modzie na sukces od samego początku. U twojego boku grało bardzo wiele pięknych kobiet. Czy któraś z nich była dla Ciebie wyjątkowa?

Katherine Kelly Lang, ponieważ pracuje ze mną od pierwszego dnia, jest mi bardzo bliska, przyjaźni się również z moja rodziną.

Kilku aktorów odgrywało rolę twojego młodszego syna, Thorne’a. Czy miałeś kiedykolwiek problemy z przyzwyczajeniem się do „nowego dziecka”? Czy to coś zmienia dla aktora, który gra ojca? Czy to wnosi pewnego rodzaju zamieszanie?

To raczej wyzwanie dla Thorne’a, który jest jedną osobą danego dnia, a inną następnego. Ale taki jest ten zawód, to jest coś, co musimy robić i do czego można się przyzwyczaić.

Grasz Erika Forrestera prawie od 30 lat. Jeśli ktoś obudziłby Cię w środku nocy i zapytał, jak się nazywasz, co byś odpowiedział?

To jest pytanie do mojej żony. (śmiech)

Czy po tylu latach spędzonych na planie Mody na sukces, musisz jeszcze poświęcać czas na przygotowanie się do sceny?

Oczywiście. Muszę zapamiętać tekst i odbyć próby przed nagraniem. Staramy się ćwiczyć tak długo, jak to możliwe. Wbrew pozorom, to nie jest łatwa praca.

Gdyby to było możliwe, czy wolałbyś zamienić się rolami z Johnem Forsythem, który wcielił się w słynnego Blake’a Carringtona z Dynastii?

John Forsythe już nie żyje, ta rola należy do niego. Eric Forrester jest mój.

Czy myślisz czasami o tym, co będziesz robił na emeryturze?

Pewne jest tylko, że będę mały i bardzo gruby. (śmiech)

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się stracić rozeznanie, kto jest kim w serialu? Kogo żoną jest teraz twoja była partnerka? Z kim obecnie spotyka się twoja serialowa córka albo syn?

To jest wyzwanie, zwłaszcza kiedy pojawia się nowy bohater, musimy pomyśleć: Czy to mój syn? Mój przybrany syn? Moja adoptowana córka? Czy może ten człowiek jest po prostu dostawcą pizzy? (śmiech)

Czy uważasz, że Moda na sukces umacnia trend na rozwiązły styl życia? Bohaterowie serialu ciągle zmieniają partnerów, zdradzając się nawzajem. Polskim widzom wydaje się, że normą jest, że każdy śpi z każdym a małżeństwo nic nie znaczy.

Tak nie wydaje się tylko Polakom, to oczywiste dla widzów na całym świecie. Jednak te wszystkie intrygi, zdrady i rozstania sprawiają, że historia wciąga i dobrze się ogląda.

Czy jesteś szczególnie związany z kimś z zespołu tworzącego serial?

Absolutnie, wielu członków ekipy pracuje przy serialu od samego początku, tak jak ja. Bliska współpraca jest bardzo ważna, wszyscy jesteśmy w pewnym sensie od siebie zależni.

Czyje odejście z serialu wywołało u Ciebie największe emocje?

Darlene Conley. Wciąż brakuje mi Sally Spectry.

Czy Eric i John lubią ten sam typ kobiet?

Nie, zdecydowanie nie. Kobiety Erika mnie przerażają. (śmiech)

Czy pamiętasz swój pierwszy dzień na planie Mody na sukces? Czy przypuszczałeś wtedy, że serial odniesie tak wielki sukces?

Wszyscy, łącznie z producentami czuliśmy, że to się uda, że będzie sukces.

Co robisz, kiedy nie jesteś na planie? Jak spędzasz wolny czas?

Z rodziną: moją piękną żoną, wspaniałymi dziećmi i wnukami.

W czym John McCook jest najbardziej podobny do Erika Forrestera? Czy jest coś czego zazdrościsz Erikowi?

Nosimy tą samą bieliznę. Zdecydowanie, chciałbym mieć niewielką część jego rachunku bankowego. [śmiech]

W serialu grasz kreatora i założyciela domu mody. Czy to pomogło ci dowiedzieć się więcej na temat mody?

Nie bardzo. Jednak, kiedy widzę klipy z pokazów mody w telewizji, jestem trochę bardziej zainteresowany niż kiedyś, ale to wszystko.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co by było, gdybyś na przykład był Erikiem Forresterem, a on był Tobą? Czy Eric odnalazłby się w twoim świecie, a ty sprostałbyś wyzwaniom, którym musi stawić czoło Eric?

Eric doceniłby, jak o wiele prostsze w porównaniu do jego, jest moje życie.

Twoje serialowe dzieci nie są dobrze wychowane. Chciałbyś mieć podobne potomstwo w prawdziwym życiu?

Ale moje prawdziwe dzieciaki, właśnie takie są.

Co sprawia, że ​​się denerwujesz? Jak radzisz sobie z dużym stresem?

Nie należę do osób podatnych na stres.

Jakiego rodzaju scen nie lubisz grać?

W zasadzie nie ma takich scen. A najbardziej uwielbiam grać sceny, w których istnieje duży konflikt lub wielka perypetia miłosna.

Czy jest coś, czego zazdrościsz Erikowi?

O tak, jego garderoby. Eric ma świetne ubrania. (śmiech)

 

moda na sukces

Redakcja nowa.tv
date_range 9 listopada 2016 schedule 16:11