24h online
Proste pytanie. Marek Czyż wyprowadza polityków z równowagi źródło: NOWA TV

Proste pytanie. Marek Czyż wyprowadza polityków z równowagi

Program publicystyczny

W programie Proste pytanie Marek Czyż nie komplikuje rzeczywistości, nie rozszarpuje na kawałki i nie przypiera do muru polityka tylko zadaje… proste pytania, bo ludzie mają proste pytania do polityków i oczekują prostych odpowiedzi.

Tydzień w polityce ma swoją dynamikę i niesie sumę zdarzeń, które zasługują na podsumowanie. W poniedziałkowy wieczór Marek Czyż zaprasza do studia przedstawicieli świata. Z prawicy, z lewicy, centrum, a czasem też kogoś, kogo trudno w jednoznaczny sposób przypisać, do którejś ze stron sceny politycznej. Zawsze są to osoby o wyrazistych poglądach. Program nie jest wielką debatą , ale raczej syntetycznym wyborem najważniejszych głosów i opinii na różne tematy. W każdej sprawie można zadać „proste pytania”. One oszczędzają czas i często prowadzą do sedna problemu. Prowadzący program nie ma ambicji przypierania do ściany, wdeptywania w parkiet, stawiania w krzyżowym ogniu pytań. Chce się w imieniu widza, po prostu, czegoś konkretnego dowiedzieć.– Wystarczy sięgnąć dwa, może trzy lata wstecz i poszukać wypowiedzi któregokolwiek z polityków. Oni najbardziej nienawidzą sytuacji, w której przypominamy ich stare wypowiedzi, kompletnie nie korespondujące z tym co teraz sadzą. To najbardziej ich wyprowadza z równowagi to są te proste pytania – zapewnia Marek Czyż, gospodarz programu.

24 godziny

marek czyż

proste pytanie

polityka w nowa tv

Redakcja nowa.tv
date_range 3 kwietnia 2017 schedule 18:25
„Nie znamy konstytucji dopóki nie jest potrzebna”
Prof. Ewa Marciniak w „Tu i teraz”

– Zmiana konstytucji wymaga trybu parlamentarnego, a nie referendalnego – mówiła na antenie Nowa TV prof. Ewa Marciniak, politolog. – Jako prawnik, prezydent Duda prawdopodobnie wie, że tryb referendalny jest trybem niemożliwym – dodała ekspertka. Prof Marciniak odniosła się prezydenckiej propozycji dot. zmiany konstytucji. Miałoby odbyć się w tej sprawie referendum. – Właściwie nie znamy konstytucji dopóki nie jest potrzebna – stwierdziła rozmówczyni Marka Czyża.

Redakcja 24 godziny
date_range 5 maja 2017 schedule 08:37