24h online
Proste pytanie. Marek Czyż wyprowadza polityków z równowagi źródło: NOWA TV

Proste pytanie. Marek Czyż wyprowadza polityków z równowagi

Program publicystyczny

W programie Proste pytanie Marek Czyż nie komplikuje rzeczywistości, nie rozszarpuje na kawałki i nie przypiera do muru polityka tylko zadaje… proste pytania, bo ludzie mają proste pytania do polityków i oczekują prostych odpowiedzi.

Tydzień w polityce ma swoją dynamikę i niesie sumę zdarzeń, które zasługują na podsumowanie. W poniedziałkowy wieczór Marek Czyż zaprasza do studia przedstawicieli świata. Z prawicy, z lewicy, centrum, a czasem też kogoś, kogo trudno w jednoznaczny sposób przypisać, do którejś ze stron sceny politycznej. Zawsze są to osoby o wyrazistych poglądach. Program nie jest wielką debatą , ale raczej syntetycznym wyborem najważniejszych głosów i opinii na różne tematy. W każdej sprawie można zadać „proste pytania”. One oszczędzają czas i często prowadzą do sedna problemu. Prowadzący program nie ma ambicji przypierania do ściany, wdeptywania w parkiet, stawiania w krzyżowym ogniu pytań. Chce się w imieniu widza, po prostu, czegoś konkretnego dowiedzieć.– Wystarczy sięgnąć dwa, może trzy lata wstecz i poszukać wypowiedzi któregokolwiek z polityków. Oni najbardziej nienawidzą sytuacji, w której przypominamy ich stare wypowiedzi, kompletnie nie korespondujące z tym co teraz sadzą. To najbardziej ich wyprowadza z równowagi to są te proste pytania – zapewnia Marek Czyż, gospodarz programu.

24 godziny

marek czyż

proste pytanie

polityka w nowa tv

Redakcja nowa.tv
date_range 3 kwietnia 2017 schedule 18:25
„Kaczyński wykorzysta każdą okazję do własnej wendety”
Borys Budka w „Tu i teraz” m. in. o przesłuchaniu Tuska

– Jeżeli Donald Tusk zdecyduje się na start w wyborach prezydenckich, będzie miał pełne wsparcie Platformy Obywatelskiej – zadeklarował na antenie Nowa TV poseł Borys Budka, były minister sprawiedliwości, PO. Trudne relacje Tuska z przewodniczącym Platformy Grzegorzem Schetyną, są według Budki jedynie plotką. – Jarosław Kaczyński wykorzysta każdą okazję do własnej wendety – ocenił polityk w odniesieniu do wezwania szefa RE na przesłuchanie do stołecznej prokuratury.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 08:58