24h online
Proste pytanie źródło: NOWA TV

Proste pytanie

Marek Czyż wyprowadza polityków z równowagi – sobota, 18:55

W programie „Proste pytanie” Marek Czyż nie komplikuje rzeczywistości, nie rozszarpuje na kawałki i nie przypiera do muru polityka tylko zadaje… proste pytania, bo ludzie mają proste pytania do polityków i oczekują prostej odpowiedzi.

Tydzień w polityce ma swoją dynamikę i niesie sumę zdarzeń, które zasługują na podsumowanie. W piątkowy wieczór Marek Czyż zaprasza do studia w przedstawicieli tego świata. Z prawicy, z lewicy, centrum, a czasem też kogoś, kogo trudno w jednoznaczny sposób przypisać, do którejś ze stron sceny politycznej. Zawsze są to osoby o wyrazistych poglądach.

Program nie jest wielką debatą , ale raczej syntetycznym wyborem najważniejszych głosów i opinii na różne tematy. W każdej sprawie można zadać „proste pytania”. One oszczędzają czas i często prowadzą do sedna problemu. Prowadzący program nie ma ambicji przypierania do ściany, wdeptywania w parkiet, stawiania w krzyżowym ogniu pytań. Chce się w imieniu widza, po prostu, czegoś  konkretnego dowiedzieć.

– Wystarczy sięgnąć dwa, może trzy lata wstecz i poszukać wypowiedzi któregokolwiek z polityków. Oni najbardziej nienawidzą sytuacji, w której przypominamy ich stare wypowiedzi, kompletnie nie korespondujące z tym co teraz sadzą. To najbardziej ich wyprowadza z równowagi to są te proste pytania – zapewnia Marek Czyż, gospodarz programu.

24 godziny

marek czyż

proste pytanie

Redakcja nowa.tv
date_range 30 listopada 2016 schedule 14:52
Komornik zajął środki z 500 Plus? „Cały obowiązek spoczywa na banku”
Dyskusja w programie „Super temat”

– Komornik zajął wszystkie środki, oprócz tych, które są wolne od zajęcia (…) a tym, który ma decydować, które są wolne od zajęcia jest bank, który prowadzi rachunek osoby – mówił w programie „Super temat” Andrzej Kulągowski. Rzecznik Izby Komorniczej w Warszawie komentował sprawę zajęcia środków z 500 plus na rachunku matki czworga dzieci. – To jest przerzucanie się odpowiedzialnością – ripostował Michał Otręba ze Stowarzyszenia Niepokonani 2012.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 marca 2017 schedule 09:45