24h online
Propozycja. Wszystko o filmie źródło: Colgems Produtions LTD

Propozycja. Wszystko o filmie

Australijski western ze scenariuszem Nicka Cave’a

Gang okrutnych braci Burns sieje postrach w okolicy. Dobra passa kończy się, gdy dwóch z nich trafia w ręce sprawiedliwości. Miłość i lojalność braterska zostanie wystawiona na poważną próbę… „The Proposition” to trzymający w napięciu western scenariusza Nicka Cave’a, którego akcja toczy się na australijskich bezdrożach.

Australia u schyłku XIX wieku to miejsce niezwykle niebezpieczne. Po kraju krążą bandy rzezimieszków i awanturników. Gang braci Burns zyskał niechlubną sławę wyjątkowo okrutnych i brutalnych przestępców. Są oskarżeni o napad, gwałt na ciężarnej i wymordowanie całej rodziny Hopkinsów.

Osadnicy domagają się sprawiedliwości. Kapitan Stanley (Ray Winstone) wraz ze swoimi ludźmi urządza zasadzkę. Udaje mu się schwytać dwóch z braci – Charliego (Guy Pearce) i Mikey’ego (Richard Wilson). Na wolności pozostaje jednak psychopatyczny Arthur (Danny Huston) – przywódca gangu. Kapitan składa Charliemu propozycję nie do odrzucenia: ma odnaleźć brata i go zabić. W przeciwnym razie najmłodszy Mikey zostanie powieszony.

Australijski western to doskonałe kino podtrzymujące tradycję klasyki gatunku. Otrzymał doskonałe recenzje, zdobył 4 statuetki Australijskiego Instytutu Filmowego i nagrodę specjalną na festiwalu w Wenecji dla Nicka Cave’a (scenariusz i muzyka). W filmie wystąpili znakomici aktorzy: nominowany do Złotego Globu Guy Pearce oraz nominowani do Oscara – Emily Watson i John Hurt.

propozycja

western

Redakcja nowa.tv
date_range 27 grudnia 2016 schedule 16:23