24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Poznajcie Jennifer Love Hewitt – dziewczyna z sąsiedztwa [WIDEO]

Gwiazda filmu „Kawiarenka”

Uosobienie dziewczyny z sąsiedztwa. Jedna z najsympatyczniejszych amerykańskich gwiazd telewizyjnych i filmowych. Idolka nastoletniej widowni lat 90-tych. Chociaż największą sławę przyniósł jej serial dla młodzieży pt. „Ich pięcioro” oraz kultowy thriller „Koszmar minionego lata” i jego kontynuacja „Koszmar następnego lata”, kojarzona jest głównie z występów w licznych komediach romantycznych. Już dziś o godz. 20:00 w NOWA TV film „Kawiarenka” z Jennifer Love Hewitt w roli głównej.

Urodziła się 37 lat temu roku w małym, teksańskim miasteczku Waco, w rodzinie o niemiecko-włoskich korzeniach. Kiedy miała zaledwie pół roku, jej rodzice rozwiedli się, a matka przeniosła się wraz z małą Jenny i jej bratem Toddem do małej miejscowości Killen, gdzie pracowała jako logopeda.

„Ich pięcioro”

Od najmłodszych lat Jenny objawiała talent sceniczny, którego nie zlekceważyła jej mama, w porę zapisując pięcioletnią Love na lekcje stepowania, tańca jazzowego, śpiewu i baletu. Dostała się do dziecięcej grupy Texas Show Team i jako jej członkini odbyła tournée po ZSRR i Europie. To doświadczenie pomogło jej bez trudu otrzymać angaż do programu Disneya „Kids Incorporated” (1989-1991). Od tego czasu Jennifer mieszkała z matką w Los Angeles, centrum showbiznesu.

W Kalifornii Jennifer rozpoczynała aktorską karierę od grywania małych ról w telewizyjnych filmach komediowych i serialach dla dzieci oraz w reklamówkach. Występy w telewizji łączyła z budowaniem kariery piosenkarki. Jej pierwszy album „Let's Go Bang” (1995) nagrała w wieku zaledwie 16 lat. Płyta w stylu dance-pop osiągnęła najwyższe miejsca na listach przebojów w Japonii. Wszechstronnie utalentowana artystka jak dotąd nagrała cztery albumy, a w wywiadach często podkreśla, że śpiewanie było dla niej zawsze równie ważne, co granie w filmach.

Na dużym ekranie zadebiutowała w 1992 roku, pojawiła się w obsadzie komedii science fiction „Mój kumpel Munchie” Jima Wynorskiego. Ten sam reżyser, zachwycony osobowością i komediowym talentem Love zaangażował ją do swojego kolejnego projektu zatytułowanego „Mała milionerka” (1993). W międzyczasie zagrała niewielką rolę w kasowej komedii „Zakonnica w przebraniu 2: Powrót do habitu” z Whoopi Goldberg, gdzie mogła wykazać się również swoim talentem wokalnym.

W latach 90-tych Hewitt nieustannie gościła na małym ekranie, wystąpiła w takich serialach jak m.in.: „Shaky Ground” (1992), „Ucieczka do raju” (1994), „Rodzina McKenna” (1994). Jej telewizyjna kariera nabrała rozpędu po udziale w popularnym serialu wyprodukowanym przez stację Fox pt. „Ich pięcioro” (1994-1999). Rolą Sarah Reeves Merrin zdobyła serca widzów i uznanie krytyki. Serial przedstawia historię rodziny Salingerów, piątki rodzeństwa z San Francisco, którzy muszą radzić sobie sami po tym jak w wypadku samochodowym giną ich rodzice. Serial w wielu kręgach uznawany za kultowy wypracował wizerunek Love, jako sympatycznej dziewczyny z sąsiedztwa. Serialowa Sarah cieszyła się tak ogromną sympatią widzów, że producenci z sezonu na sezon rozbudowywali ekranową postać, aż ostatecznie zdecydowali się na ciąg dalszy jej losów w kontynuacji serialu pod tytułem „A życie kołem się toczy”(1999-2000).

„Koszmar minionego lata"

I chociaż Hewitt miała w czym przebierać jeśli chodzi o propozycje ról serialowych, to na castingach do filmów nie wiodło jej się najlepiej. Mimo długich starań o dołączenie do obsady „Romeo i Julii” czy „Szczurów z supermarketu”, jej kandydaturę odrzucono przy kompletowaniu obsady. Przełomem okazało się przyjecie głównej roli w obliczonym na kasowy hit thrillerze „Koszmar minionego lata" Kevina Williamsona (1997) i jego sequelu – „Koszmar następnego lata” (1998). Hewitt wcieliła się w rolę Julie James, jedynej odpowiedzialnej dziewczyny z grupy nastolatków, gotowej stawić czoła psychopatycznemu mordercy. Za swoją kreację aktorską Hewitt otrzymała w 1998 Blockbuster Award. Zachęcona sukcesem pierwszej części, bez wahania zgodziła się na powtórzenie roli w sequelu horroru. Bez wątpienia, to własne role Julie James i Sarah Reeves Merrin uczynił z niej idolkę młodego amerykańskiego pokolenia lat 90-tych.

Pomimo popularności Hewitt coraz częściej przyznawała, że dała się zaszufladkować i ma problemy z dostaniem ambitnych ról w repertuarze innym od dotychczasowego. Aby odmienić swój aktorski los wyprodukowała i zagrała główną rolę w telewizyjnej adaptacji biografii Audrey Hepburn, zatytułowanej po prostu „Audrey Hepburn story". Jednak wbrew oczekiwaniom, rola ikony przyniosła Hewitt mało pochlebne recenzje krytyków i obojętność wśród publiczności.

Hewitt nie kryła swoich ambicji, marzyła aby przebierać w rolach jak jej idolki: Gwyneth Paltrow i Julia Roberts. Tymczasem czas leciał a nowe, sensowne propozycje nie przychodziły. Ostatecznie pogodzona z przyległą do niej etykietką, aktorki dobrej do horrorów i seriali dla młodzieży, zaczęła podejmować się ról zgodnych z jej dotychczasowym ekranowym wizerunkiem. To w końcu dzięki nim została zauważona, zyskała rzesze fanów i zgarnęła dużo branżowych nagród.

„Wielki podryw”

W filmografii Hewitt obok występów w thrillerach i seriali dla młodzieży znajdują się liczne komedie, często romantyczne. Z ważniejszych należy wymienić: „Ten pierwszy raz” (1997), „Szalona impreza” (1998), „Mówię ci” (1998), „Wielki powrót” (1999), „Naga prawda o miłości” (2004) oraz najbardziej znane produkcje: „Wielki podryw” (2001) z udziałem Sigourney Weaver i Raya Liotty, sensacyjna komedia Jackiego Chana z nim samym pt. „Smoking” (2002), gwiazdorski występ w dramacie fantasy „Jeśli tylko” (2004) z Tomem Wilkinsonem, film Aleka Baldwina „Diabeł i Daniel Webster”(2004) z Anthonym Hopkinsem w roli głównej, i w latach 2004 i 2006 jako Dr Liz Wilson w obu filmowych wersjach przygód o niesfornym i wiecznie głodnym kocurze „Garfieldzie”.

W ostatnich latach Jennifer Love Hewitt częściej mamy okazję oglądać na małym, niż dużym ekranie. Aktorka przez pięć lat występowała w dobrze znanym polskim widzom serialu „Zaklinacz dusz” (2005-2010) w którym wcieliła się w rolę Melindy Gordon, która dzięki swojemu darowi potrafi komunikować się z zagubionymi duszami zmarłych ludzi i pomaga im przejść na drugą stronę. W serialu „Lista klientów” (2012-2013) zagrała samotną matkę z problemami finansowymi, która skuszona łatwym zarobkiem, rozpoczyna podwójne życie.

Od trzech lat jest żoną aktora Briana Hallisaya, z którym ma córkę Autumn James. Co ciekawe, para wzięła ślub na pięć dni przed narodzinami dziewczynki.

aktorka

kawiarenka

aktor

jennifer love hewitt

Redakcja nowa.tv
date_range 16 listopada 2016 schedule 12:35