24h online
Powstanie film o małpce Michaela Jacksona. Król Popu traktował ją jak dziecko źródło: wikiemedia/cc/ Håkon H

Powstanie film o małpce Michaela Jacksona. Król Popu traktował ją jak dziecko

Plotki filmowe

W latach 80. Michael Jackson adoptował szympansa o imieniu Bubbles, który towarzyszył mu nawet podczas koncertów. Teraz powstanie animowany film o historii zwierzątka Króla Popu. Reżyserować będzie Taika Waititi.

Michael Jackson w połowie lat 80. zainteresował się teksańskim centrum badań nad rakiem. Stamtąd właśnie uratował szympansa, nad którym przeprowadzono okrutne badania. Bubbles – bo tak mia szympans na imię, natychmiast zaprzyjaźnił się z Królem Popu, uczestniczył w trasie koncertowej promującej album Bad. Małpka była nawet ubrana w ten sam strój co Michael Jackson. W 2005 roku trafiła do rezerwatu na Florydzie, gdzie żyje do dziś.

Taika Waititi. Filmy

Reżyserem animacji będzie Taika Waititi, nowozelandzki filmowiec, znany z takich produkcji jak: Co robimy w ukryciu (What We Do in the Shadows), Boy, Synowie wojny (Tama tu), Dwa samochody, jedna noc (Two cars, one night). W drugiej połowie 2017 roku premiera będzie miał film Thor: Ragnarok. Taika Waititi już w filmie Boy podjął temat zachwytem postacią Michaela Jacksona, teraz dodaje: – To nie będzie film o Michaelu Jacksonie, to będzie fascynująca podróż szympansa poprzez dżunglę ludzkiego życia.

michael jackson

szympans

animacja

film animowany

Redakcja nowa.tv
date_range 14 lutego 2017 schedule 12:54