24h online
Pełna super mocy Demi Moore źródło: fot. commons.wikimedia.org/ David Shankbone

Pełna super mocy Demi Moore

Kariera i życie gwiazdy

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek Hollywood, wielokrotnie ogłaszana najpiękniejszą i najseksowniejsza kobietą na świecie. 54-letnia dziś Demi Moore urodą i talentem zachwyca jak dawniej, chociaż lata w których jej gwiazda świeciła najjaśniej już nie powrócą.

PIERWSZE KROKI W SHOW - BIZNESIE

Demi Moore postawiła wszystko na jedną kartę. W wieku 16 lat rzuciła szkołę, aby za namową przyjaciółki, Nastasi Kinski rozpocząć karierę w show-biznesie. Początkowo zarabiała na życie jako fotomodelka, angażowana przede wszystkim do odważnych, rozbieranych sesji. I jak czas pokazał, kontrowersyjne sesje zdjęciowe stały się jej specjalnością: w sierpniu 1991 roku będąc w siódmym miesiącu ciąży zapozowała nago na okładkę miesięcznika Vanity Fair. Była to pierwsza tego typu okładka na świecie, zdjęcie wywołało nie mały skandal i przetarło szlaki kolejnym podobnym sesją. A rok później „ubrana” tylko w namalowany na ciele garnitur Demi znowu znalazła się na językach wszystkich. Ryzykowne i odważne posunięcia opłaciły się. Piękna i zmysłowa Moore stała się gwiazda kina, która ma na koncie wiele ważnych ról. 

NARODZINY GWIAZDY

Zadebiutowała w wieku 19 lat rolą Corri w dramacie „Wybór” (1981), następnie zaczęła regularnie pojawiać się w operze mydlanej "Szpital miejsci"(1982–83). Potem zagrała w dramacie "Ognie św. Elma" (1985) z udziałem Andie McDowell i innych młodych, utalentowanych aktorek. Komercyjny sukces filmu "Uwierz w ducha" (1990) z Patrickiem Swayze ugruntował jej pozycję a kontrowersyjna „Niemoralna Propozycja” (1993) Adriana Lyne'a oraz thriller erotyczny „W sieci”(1994) w którym wcieliła się w bezwzględną panią dyrektor, napastującą seksualnie niezadowolonego pracownika i byłego kochanka, odtwarzanego przez Michaela Douglasa, uczyniły z niej jedną z najbardziej pożądanych gwiazd lat 90-tych. Debiutem Moore w filmach kostiumowych była rola Hester Prynne w "Szkarłatnej literze", u boku Gary'ego Oldmana. Jej głos można było usłyszeć w disneyowskim "Dzwonniku z Notre Dame", gdzie wypowiadała kwestie Esmeraldy. Umocniła swoją pozycję w Hollywood, grając za 12,5 milionów dolarów w filmie "Striptiz", co uczyniło ją najdroższą aktorką w Hollywood.  Seksowna aktorka na potrzeby roli pani porucznik Jordan O'Neil w "G.I. Jane" Ridleya Scotta nie wahała się ściąć włosów na krótką, wymaganej wojskowym regulaminem fryzurę. W 2003 roku aktorka wystąpiła w filmie „Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość". Tytuł skądinąd słabego filmu został odnotowany jako powrót aktorki po kilku-letniej przerwie na duży ekran a uwadze nie tylko widzów nie umknęła świetna sylwetka Moore, która zachwycała nie mniej niż figury znacznie młodszych koleżanek z planu. Wielkim sukcesem okazał się telewizyjny serial „Niedościgli Jonesowie" (2009) w którym wraz z  Davidem Duchovnym , Amber Heard oraz Benem Hollingswortem odgrywają i to dosłownie rodzinę z wyższych sfer będąca obiektem zazdrości drobnomieszczańskiego sąsiedztwa.

NIC NIE BOLI TAK JAK ŻYCIE

Demi Moore po raz pierwszy wyszła za mąż w wieku 18 lat za muzyka Freddy'ego Moore'a. Jej drugim mężem był Bruce Willis, z którym ma trzy córki, a ostatnim 16 lat młodszy Ashton Kutcher. Każdy jej ślub był wielkim medialnym wydarzeniem a rozwód wpędzającym Demi w ostrą depresje skandalem. Chociaż od rozstania z Kutcherem minęły już 4 lata, w mediach co rusz pojawiają się informacje sugerujące, iż Demi ciągle nie może przeboleć zdrady i odejścia partnera, wykazuje destruktywne zachowania i leczy się psychiatrycznie. Jednak, kiedy przyjrzeć się życiorysowi gwiazdy „Uwierz w ducha”, trudno nie odnieść wrażenia, że problemy zaczęły się znacznie wcześniej. Jako dziecko Demi, wraz z rodzicami wiodącymi dość burzliwe życie, przejechała prawie całe Stany, a kiedy jej rodzice rozwiedli się, matka popadła w alkoholizm a ojczym popełnił samobójstwo. Takie wydarzenia na pewno odbiły się na życiu Demi i jej nie tylko osobistych wyborach.

żona rzeźnika

demi moore

Redakcja nowa.tv
date_range 6 lutego 2017 schedule 17:14