24h online
Operacja świt. Wszystko o filmie źródło: Monolith Films Sp. z o.o.

Operacja świt. Wszystko o filmie

Werner Herzog reżyseruje Christiana Bale'a

Film Wernera Herzoga przedstawia opartą na prawdziwych wydarzeniach historię amerykańskiego pilota. Trwa wojna w Wietnamie. Zestrzelony i osadzony w obozie jenieckim młody żołnierz nie zamierza pogodzić się z losem. Obmyśla ekstremalnie ryzykowną ucieczkę, aby razem z innymi więźniami odzyskać upragnioną wolność.

Amerykański pilot bojowy Dieter Dengler (Christian Bale) został zestrzelony podczas swojej pierwszej misji w czasie wojny w Wietnamie. Jego samolot spadł w samym środku dżungli w Laosie. Żołnierz został pojmany przez mieszkańców okolicznych wsi, a następnie wydany partyzantom. Trafił do obozu jenieckiego, gdzie tortury były na porządku dziennym.

Spotkał tam innych więźniów. Zrezygnowani, wyniszczeni fizycznie i psychicznie towarzysze niewoli spędzili w wietnamskim piekle już kilka lat. Przerażony taką wizją Dieter postanawia zorganizować ucieczkę z obozu. Z pomocą Duane’a Martina (Steve Zahn) grupa jeńców wciela w życie śmiały plan. Ucieczka to dopiero początek. Prawdziwym wyzwaniem będzie przetrwanie w dżungli, w ekstremalnych warunkach i z wrogiem ukrytym w swoich szeregach.

Główną rolę w filmie zagrał Christian Bale – aktor wielokrotnie nominowany do najważniejszych nagród filmowych oraz zdobywca Oscara i Złotego Globu.

film akcji

operacja świt

dramat

Redakcja Redakcja nowa.tv
date_range 23 listopada 2016 schedule 17:18