24h online
Nauczyciel tańca. Wszystko o filmie źródło: Premiere Entertainment Group, LLC

Nauczyciel tańca. Wszystko o filmie

Demony wracają tanecznym krokiem – niedziela, 21:35

Starzejący się nauczyciel tańca udziela wywiadu na temat szalonych lat 60. i nowojorskiego świata tancerzy. Para, która poprosiła o rozmowę z artystą ma ukryte zamiary. Gdy prawda wyjdzie na jaw, obudzą się demony przeszłości.

Tobi Powell (Patrick Stewart) uczy baletu w prestiżowej nowojorskiej szkole Juilliard. Kiedyś był gwiazdą i odnosił międzynarodowe sukcesy. Został poproszony o udzielenie wywiadu przez Lisę i Mike’a (Carla Gugino i Matthew Lillard), którzy zbierają materiały do rozprawy o historii tańca lat 60. Rozmowa to tylko pretekst, aby przeprowadzić prywatne śledztwo. Mike podejrzewa, że Tobi może być jego ojcem. Wyznała mu to jego matka na łożu śmierci.

Mężczyzna obsesyjnie chce poznać prawdę. Zadaje bardzo osobiste pytania i siłą pobiera próbkę DNA Tobiego. Natychmiast znika, a na polu walki zostaje tylko Lisa. Przeprowadza szczerą rozmowę z tancerzem, który ostatecznie przyznaje się do ojcostwa i wyraża skruchę z powodu braku zainteresowania synem. Lisa dowie się jak barwne i burzliwe były lata 60. i jak ważna była dla Tobiego kariera. Gdy wraca Mike dochodzi do wielkiej kłótni, którą przerywa telefon z laboratorium DNA. Wynik testu na ojcostwo będzie zaskakujący.

Reżyser Stephen Belber nakręcił film na podstawie własnej sztuki pod tym samym tytułem granej na Broadway’u. Wielokrotnie nominowany do nagrody Emmy oraz Złotego Globu Patrick Stewart, znany z ról w takich filmach jak „X-Men”, „Wolverine”, czy „Star Trek”, stworzył w filmie niezapomnianą kreację i zdobył uznanie krytyków.

nauczyciel tanca

patrick stewart

film

Redakcja nowa.tv
date_range 3 listopada 2016 schedule 12:02