24h online
Najgorzej dobrane filmowe pary źródło: fragment plakatu do filmu "Pokojówka na Manhattanie"

Najgorzej dobrane filmowe pary

zestawienie

Tegoroczne walentynki już za nami więc zamiast rozpisywać się o najwspanialszych filmowych romansach i najlepiej dobranych ekranowych parach postanowiliśmy przekornie sporządzić subiektywne zestawienie bohaterów, miedzy którymi zamiast chemii jest wzajemna niechęć lub co chyba jeszcze gorsze zupełna obojętność. Film to medium, którym rządzi prawda ekranu i o ile emocje można zagrać to chemii na ekranie odtworzyć się nie da i chociaż mielibyśmy do czynienia ze wspaniałym scenariuszem, nieograniczonym budżetem i zdolnym reżyserem to jeśli miedzy głównymi bohaterami nie zaiskrzy, nie będzie sympatii a nawet pożądania to katastrofa przedsięwzięcia jest pewna a wyżej wymienione atuty produkcji przestają mieć znaczenie.

Ralph Fiennes i Uma Thurman, (Rewolwer i melonik)

Niewiarygodnie niedobrany duet: on sztywny a ona gra jak zaprogramowana. Aktorzy przez cały film sprawiają wrażenie jakby poznali się dopiero przed kręconą sceną. Film opowiadający o tajnych agentach podejrzewających udział grupy terrorystycznej w serii dziwnych anomalii pogodowych, które nawiedziły Londyn, przyniósł im nominację do Złotych Milan w kategorii najgorsza ekranowa para.

Nicole Kidman i Will Farrell, (Czarownica)

Wydawałoby się, że obok długowłosej piękności z Australii nie sposób przejść obojętnie ale chyba innego zdania jest Will Farrell. W filmie jego obojętny stosunek do granej przez Kidman bohaterki jest niedorzeczny a obraz ratują  drugoplanowe postaci zagrane brawurowo przez  Michael Caine i Shirley MacLaine, którzy błyszczą przez cały film.

Jennifer Lopez i Ralph Fiennes, (Pokojówka z Manhattanu)

Pomysł producentów „Pretty Woman" aby połączyć ze sobą Jennifer Lopez i Ralpha Fiennes’a nawet w teorii wydaje się karkołomny. I chociaż oparta na historii o Kopciuszku fabuła zakładająca, że parę protagonistów dzieli wszystko a jak wiadomo przeciwieństwa się przyciągają, to jednak tym razem ten schemat nie zadziałał. Para chociaż próbuje sprawiać wrażenie , że chociaż trochę się lubi, nie przekonuje.

Liv Tyler i Edward Norton, (Niesamowity Hulk)

Wydawałoby się, że seksowna i urodziwa Liv Taylor potrafi rzucić urok na wszystkich mężczyzn. Duet z Edwardem Nortonem podważa jednak tą teorię. Zdolny aktor wydaje się zupełnie obojętny na wdzięki pięknej Liv, która dwoi się i troi aby go sobą zainteresować. Mało wiarygodny wątek miłosny był jedną z głównych przyczyn spektakularnej klapy „Niesamowity Hulk" i okazał się ostatnim z filmów poświęconych wyłącznie zielonemu potworowi. W chwale powrócił on dopiero w cyklu „Avengers", ale już z twarzą Marka Ruffalo.

Julia Roberts i Nick Nolte (Kocham kłopoty)

W komedii sensacyjnej „Kocham kłopoty"  para zagrała dziennikarzy pracujących dla konkurencyjnych gazet, którzy łączą siły, by odkryć prawdziwe okoliczności katastrofy kolejowej i przy okazji lądują razem w łóżku. Scena miłosna wypada tak niewiarygodnie, że ciąg dalszy filmu wydaje się niewart oglądania. Pretty woman i uznany rok wcześniej za najseksowniejszego żyjącego mężczyznę Nick Nolte, jako romantyczny duet jest nieprzekonujący.

Sofia Coppola i Andy Garcia (Ojciec Chrzestny)

Początkowo w rolę Mary Corleone miała wcielić się Winona Rider. Aktorka miała jednak zapełniony kalendarz innymi propozycjami. O rolę ubiegała się również Rebecca Schaeffer ale została zamordowana tuż przed rozpoczęciem rozmów z producentami filmu. Ostatecznie Coppola obsadził w tej roli własną córkę Sofie, co okazało się fatalną decyzją. Wpatrzony w córkę reżyser najwyraźniej przecenił talent i urodę młodej Sofie, która ani temperamentem ani talentem nie dorównywała partnerującemu jej Andy’emu Garcii. Nie wspominając już o nienachlanej urodzie Sofii, przez co tym bardziej wypadła nieprzekonująco w roli rzekomo olśniewającej Mary Corleone. Po tej aktorskiej przygodzie Sofii postanowią, że od tej pory stawać będzie tylko po drugiej stronie kamery i ta decyzja wyszła jej na dobre.

Katie Holmes i Christian Bale, (Batman – Początek)

Holmes wygrała wyścig o rolę Rachel Dawes w filmie „Batman - Początek" z Natalie Portman. Duet aktorki z granym przez Christiana Bale'a Bruce'em Waynem był tak pozbawiony chemii, że w trakcie zdjęć zmieniono scenariusz aby obecność granej przez Holmes bohaterki ograniczyć do minimum. Reżyser szybko poszedł zresztą po rozum do głowy i w kolejnej części „Mrocznego Rycerza" Rachel zagrała obdarzona wyrazistą osobowością Maggie Gyllenhaal.

Harrison Ford i Anne Heche, (Sześć dni, siedem nocy)

Harrison Ford – ikona kina przygodowego, etatowy super bohater dużego ekranu i Anne Heche - krótkowłosa, szczupła blondynka dobrze sprawdzająca w się w rolach intelektualistek w niskobudżetowych produkcjach tu obsadzona w roli seksbomby i to zaraz po tym, jak ogłosiła światu, że jest lesbijką. To nie mogło się udać. Odwołując się do fabuły filmu, para ląduje razem na bezludnej wyspie i jest na siebie skazana ale czy naprawdę trzeba było skazywać Harrisona na Anne? Wydaje się, że każda inna kandydatka byłaby lepsza.

Keanu Reeves i Charlise Theron, (Słodki listopad)

Kręcąc w 1997 roku „Adwokata diabła", Keanu Reeves dostał za partnerkę nikomu wówczas nieznaną piękną, młoda i seksowna Charlize Theron. Duet wypadł na tyle przekonująco, że cztery lata później ponownie zostali skojarzeni jako idealna para w dramacie „Słodki listopad". Była to historia uczucia nowojorskiego biznesmena i niezależnej piękności, co miesiąc zmieniającej partnerów. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich, to co udało się wcześniej, tym razem przyniosło fatalne rezultaty, czego najlepszym dowodem były nominacje do Złotych Malin dla Reeves’a, Theron i samego filmu. Reeves, który dopiero co wychodził z depresji ewidentnie cierpiał jeszcze na brak zainteresowania czymkolwiek i kimkolwiek, nawet tak pięknym jak Charlise Theron

walentynki

romans

Redakcja nowa.tv
date_range 15 lutego 2017 schedule 19:23